• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi: 1. FSV Mainz 05 - Borussia VfL Moenchengladbach 2-3 (2-1)

W pojedynku 5. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 24 października, drużyna FSV Mainz 05 przegrała z Borussią 2-3 (2-1). Mecz na OPEL ARENA obejrzało 100 widzów.

5. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-24 15:30 | Stadion: OPEL ARENA | Widzów: 100 | Arbiter: Frank Willenborg
M. Ginter 83'

Zespół FSV Mainz 05 przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Borussii wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Borussii otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Lars Stindl.

Zawodnicy FSV Mainz 05 szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 23. minucie Jean-Philippe Mateta wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Mainz 05 w 36. minucie spotkania, gdy Jean-Philippe Mateta strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Levin Öztunali.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pierre'a Malonga z FSV Mainz 05, a w 53. minucie Breela Embolo z drużyny przeciwnej. Trener Borussii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Larsa Stindla i na pole gry wprowadził napastnika Marcusa Thurama, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 54. minucie w jedenastce Borussii doszło do zmiany. Alassane Plea wszedł za Tony'ego Jantschke'a. W 60. minucie Rocco Reitz został zastąpiony przez Jonasa Hofmanna. Między 60. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze FSV Mainz 05: Levin Öztunali, Pierre Malong, Robin Quaison, na ich miejsce weszli: Edimilson Fernandes, Leandro Barreiro, Jonathan Burkardt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christopha Kramera, Breela Embolo zajęli: Florian Neuhaus, Hannes Wolf.

Między 61. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Bramkę na 2-2 na kwadrans przed zakończeniem spotkania z rzutu karnego zdobył Jonas Hofmann. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FSV Mainz 05: Dannemu Latzy w 77. i Robinowi Zentnerowi w 82. minucie.

W 80. minucie w zespole FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Ji Dong-Won wszedł za Dannego Latzę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Matthias Ginter. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jonas Hofmann.

W 84. minucie sędzia przyznał kartkę Marcusowi Thuramowi z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Embolo
82′ Robin Zentner
Yann Sommer
Jeremiah St. Juste
Matthias Ginter  83′
61′ Luca Jannis Kilian
Tony Jantschke54′
75′ Moussa Niakhate
Nico Elvedi
Daniel Brosinski
Stefan Lainer
77′ 80′ Danny Latza
Rocco Reitz60′
65′ Levin Mete Öztunali
Christoph Kramer60′
68′ Robin Quaison
Oscar Wendt
49′ 65′ Pierre Kunde Malong
Lars Stindl  15′ 53′
Jean-Paul Boëtius
Patrick Herrmann
 23′, 36′ Jean-Philippe Mateta
Michael Lang
65′ Leandro Barreiro Martins
Jonas Hofmann60′  76′ (k.)
65′ Edimilson Fernandes
Florian Neuhaus60′ 62′
Paul Nebel
Hannes Wolf72′
Kevin Stöger
Alassane Plea54′
68′ Jonathan Michael Burkardt
Marcus Thuram53′ 84′
80′ Dong-won Ji
Ibrahima Traoré

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom FSV Mainz 05, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Borussii w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.