• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi: 1. FC Union Berlin - SC Freiburg 1-1 (1-1)

24 października na Stadionie An der Alten Försterei odbyło się starcie 5. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Union Berlin i SC Freiburg. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 4 500 widzów.

5. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-24 15:30 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Widzów: 4500 | Arbiter: Robert Schröder
1. FC Union Berlin
SC Freiburg
1
1
R. Andrich 36'
V. Grifo 34'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę SC Freiburg w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Vincenzo Grifo. W zdobyciu bramki pomógł Christian Guenter.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 36. minucie gola wyrównującego strzelił Robert Andrich. Przy zdobyciu bramki pomagał Max Kruse.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marcus Ingvartsen z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Marcus Ingvartsen zastąpił Mariusa Bültera. Chwilę później trener SC Freiburg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Baptiste'a Santamaríę. Na boisko wszedł Lino Tempelmann, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 69. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom SC Freiburg. Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Union Berlin: Sheraldo Becker, Joel Pohjanpalo, Christian Gentner, Christopher Trimmel, na ich miejsce weszli: Keita Endo, Taiwo Awoniyi, Sebastian Griesbeck, Julian Ryerson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rolanda Sallaiego, Vincenza Grifa, Nilsa Petersena zajęli: Kwon Chang-Hoon, Jeong Woo-Yeong, Ermedin Demirović. W drugiej połowie nie padły bramki.

Florian Müller
80′ Christopher Trimmel
Christian Guenter
 36′ Robert Andrich
Roland Sallai77′ 78′
71′ Sheraldo Becker
Baptiste Santamaría61′
39′ 59′ Marcus Ingvartsen
Vincenzo Grifo  34′ 78′
71′ Christian Gentner
Nicolas Höfler88′
Max Kruse
Lucas Höler
71′ Joel Pohjanpalo
Lukas Kübler
80′ Julian Ryerson
Keven Schlotterbeck
71′ Keita Endo
Woo-Yeong Jeong78′
71′ Sebastian Griesbeck
Yannik Keitel
71′ Taiwo Michael Awoniyi
Chang-Hoon Kwon78′
59′ Marius Bülter
Lino Tempelmann61′ 69′
Cedric Teuchert
Ermedin Demirović87′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna FC Union Berlin w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.