• 5 .VfB Stuttgart 1893 (8 pkt.)
  • 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 4. kolejka Bundesligi: TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 0-1 (0-0)

W starciu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 17 października, zespół TSG Hoffenheim przegrał z Borussią Dortmund 0-1 (0-0). Mecz na PreZero Arena w Sinsheim obejrzało 6 030 widzów.

4. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-17 15:30 | Stadion: PreZero Arena | Widzów: 6030 | Arbiter: Sascha Stegemann
TSG 1899 Hoffenheim
Borussia Dortmund
0
1
M. Reus 76'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Borussii Dortmund zajmowała piątą, natomiast zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) - szóstą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Borussii Dortmund wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Łukasz Piszczek zastąpił Thomasa Delaneya.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Stefanowi Poschowi z ”Wieśniaki”. W 60. minucie w zespole ”Wieśniaki” doszło do zmiany. Christoph Baumgartner wszedł za Ishaka Belfodila.

Trener ”Wieśniaki” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mijata Gaćinovicia i na pole gry wprowadził napastnika Jacoba Bruuna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Niedługo później trener Borussii Dortmund postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Thomasa Meuniera wszedł Raphaël Guerreiro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Borussii Dortmund utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Borussii Dortmund udało się strzelić gola i wygrać.

Jedynego gola meczu strzelił Marco Reus dla jedenastki Borussii Dortmund. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Erling Haaland.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Moanes Dabour, Florian Grillitsch, Kouassi Sessegnon, a na ich miejsce weszli Ihlas Bebou, Stefan Posch, Robert Skov. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Giovanniego Reynę, piłkarza gości.

Marwin Hitz
58′ 79′ Stefan Posch
Jadon Sancho64′
79′ Robert Skov
Giovanni Alejandro Reyna90′
79′ Ihlas Bebou
Felix Passlack
60′ Ishak Belfodil
Axel Witsel
60′ Mijat Gaćinović
Mateu Jaume Morey Bauzà
60′ Christoph Baumgartner
Jude Bellingham75′
79′ Florian Grillitsch
Reinier Jesus Carvalho
79′ Kouassi Ryan Sessegnon
Thomas Delaney20′
60′ Jacob Bruun Larsen
Ansgar Knauff
79′ Moanes Dabour
Erling Haaland64′
João Klauss De Mello
Marco Reus64′  76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.