• 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 4. kolejka Bundesligi: FC Augsburg - RB Lipsk 0-2 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 17 października, drużyna FC Augsburg przegrała z RB Lipsk 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na WWK Arena.

Y. Poulsen 66'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka RB Lipsk zajmowała pierwsze, natomiast zespół FC Augsburg - drugie miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna RB Lipsk wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół RB Lipsk zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Augsburg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 45. minucie spotkania, gdy Angeliño zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Daniel Olmo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RB Lipsk.

Drugą połowę jedenastka RB Lipsk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lukasa Klostermanna wszedł Vilmos Orban. W 54. minucie Fredrik Jensen został zastąpiony przez Floriana Niederlechnera.

W tej samej minucie André Hahn został zmieniony przez Rubena Vargasa, a za Tobiasa Strobla wszedł na boisko Carlos Gruezo, co miało wzmocnić zespół FC Augsburg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Forsberga na Yussufa Yurarego w 66. minucie. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Dayotchanculle'owi Upamecano z RB Lipsk. Była to 60. minuta meczu.

Drużyna FC Augsburg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Yussuf Yurary. Bramka padła po podaniu Daniela Olma.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Tyler Adams
54′ André Hahn
Nordi Mukiele Mulere
75′ Rani Khedira
José Ángel Esmoris Tasende  45′ 90′
Daniel Caligiuri
Benjamin Henrichs
54′ Tobias Strobl
Christopher Nkunku90′
Michael Gregoritsch
Emil Forsberg66′
54′ Fredrik Jensen
Vilmos Tamás Orban46′
54′ Carlos Gruezo
Kevin Kampl
Reece Oxford
Lazar Samardžić
75′ Marco Richter
Hee-Chan Hwang79′
Noah Joel Sarenren Bazee
Justin Kluivert90′
54′ Ruben Vargas
Alexander Soerloth90′
54′ Florian Niederlechner
Yussuf Yurary Poulsen66′  66′

Drużyna RB Lipsk była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom RB Lipsk pokazał jedną żółtą.

Zespół FC Augsburg w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.