• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 4. kolejka Bundesligi: DSC Arminia Bielefeld - Bayern Monachium 1-4 (0-3)

17 października na SchücoArena odbyło się spotkanie 4. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Arminii Bielefeld i Bayernu Monachium. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bayernu Monachium 4-1.

R. Lewandowski 25',45'

Drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Bayernu Monachium wygrała aż 25 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w 25. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Leon Goretzka.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Robert Lewandowski po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-3. Sytuację bramkową stworzył Thomas Mueller.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Thomas Mueller z Bayernu Monachium. Asystę przy golu zanotował Robert Lewandowski.

Piłkarze Arminii Bielefeld szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie gola pocieszenia strzelił Ritsu Doan. Bramka padła po podaniu Fabiana Klosa.

W 65. minucie Leon Goretzka zastąpił Javiego Martíneza. W tej samej minucie Serge Gnabry został zmieniony przez Douglasa Costę, co miało wzmocnić drużynę Bayernu Monachium. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiana Kunzego na Svena Schipplocka oraz Christiana Gebauera na Reinholda Yaba. Jedyną żółtą kartkę w meczu otrzymał Nathan De Medina z Arminii Bielefeld. Była to 73. minuta meczu.

W 76. minucie czerwoną kartkę obejrzał Corentin Tolisso, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Między 83. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Arminii Bielefeld: Nathan De Medina, Ritsu Doan, Marcel Hartel, na ich miejsce weszli: Brian Behrendt, Nils Seufert, Jóan Edmundsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kingsleya Comana, Roberta Lewandowskiego, Lucasa Hernándeza zajęli: Jamal Musiala, Eric Choupo-Moting, Alphonso Davies. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Manuel Neuer
73′ 83′ Nathan De Medina
Lucas Hernández Pi90′
70′ Fabian Kunze
Corentin Tolisso76′
 58′ 90′ Ritsu Doan
Serge Gnabry65′
70′ Christian Gebauer
Kingsley Coman86′
Manuel Prietl
Leon Goretzka65′
90′ Marcel Hartel
Thomas Mueller  8′, 51′
Fabian Klos
Robert Lewandowski  25′, 45′ 86′
Oscar Linnér
Alexander Nübel
83′ Brian Behrendt
Jerome Boateng
Jacob Barrett Laursen
Alphonso Davies90′
Joakim Nilsson
Bouna Sarr
90′ Jóan Símun Edmundsson
. Douglas Costa65′
90′ Nils Seufert
Aginaga Javi Martinez65′
70′ Reinhold Yabo
Jamal Musiala86′
Sergio Duvan Córdova Lezama
Marc Roca Junqué
70′ Sven Schipplock
Eric Maxim Choupo-Moting86′

Drużyna Bayernu Monachium była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.