• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 4. kolejka Bundesligi: Borussia VfL Moenchengladbach - VfL Wolfsburg 1-1 (0-0)

W meczu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 17 października, zespół Borussii zremisował z Vfl Wolfsburg 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach obejrzało 300 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

4. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-17 20:30 | Stadion: Stadion im BORUSSIA-PARK | Widzów: 300 | Arbiter: Daniel Schlager
Borussia VfL Moenchengladbach
VfL Wolfsburg
1
1
J. Hofmann 78'
W. Weghorst 85'

Jedenastka Vfl Wolfsburg przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół ”Wilków” wygrał aż 22 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko 12.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie sędzia pokazał kartkę Xaverowi Schlagerowi z jedenastki gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Vfl Wolfsburg wyszła w zmienionym składzie, za Xavera Schlagera wszedł Yannick Gerhardt. Trener Borussii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Breela Embolo. Na boisko wszedł Patrick Herrmann, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie za Larsa Stindla wszedł Hannes Wolf. W 76. minucie Stefan Lainer został zmieniony przez Tony'ego Jantschke'a, a za Oscara Wendta wszedł na boisko Ramy Bensebaini, co miało wzmocnić jedenastkę Borussii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Admira Mehmediego na Renata Steffena. Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartki otrzymał Florian Neuhaus z Borussii oraz Josuha Guilavogui z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 78. minucie spotkania, gdy Jonas Hofmann zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 85. minucie w drużynie Borussii doszło do zmiany. Ibrahima Traoré wszedł za Marcusa Thurama.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 106 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Wout Weghorst. W zdobyciu bramki pomógł Ridle Baku.

W samej końcówce pojedynku w drużynie Vfl Wolfsburg doszło do zmiany. Maximilian Philipp wszedł za Josipa Brekalę. W 90. minucie sędzia ukarał kartką Patricka Herrmanna, zawodnika Borussii. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Koen Casteels
76′ Stefan Lainer
Ridle Bote Baku
Matthias Ginter
Maxence Lacroix
Nico Elvedi
John Brooks
76′ Oscar Wendt
Jérôme Roussillon
Christoph Kramer
Xaver Schlager21′ 46′
 78′ (k.) Jonas Hofmann
Maximilian Arnold
85′ Marcus Thuram
Josuha Guilavogui77′
77′ Florian Neuhaus
Admir Mehmedi78′
70′ Lars Stindl
Wout Weghorst  85′
70′ Breel Donald Embolo
Josip Brekalo89′
Tobias Sippel
Pavao Pervan
76′ Ramy Bensebaini
Tim Siersleben
76′ Tony Jantschke
Yannick Gerhardt46′
Michael Lang
Felix Klaus
Rocco Reitz
Yunus Malli
70′ Hannes Wolf
Maximilian Philipp89′
70′ 90′ Patrick Herrmann
Renato Steffen78′
85′ Ibrahima Traoré
Bartosz Białek

Omar Khaled Mohamed Marmoush

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Borussii w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.