• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 4. kolejka Bundesligi: 1. FSV Mainz 05 - Bayer 04 Leverkusen 0-1 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 17 października, zespół FSV Mainz 05 przegrał z Bayerem Leverkusen 0-1 (0-1). Mecz na OPEL ARENA obejrzało 250 widzów.

L. Alario 30'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 17. i 14. zespół Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut drużyna ”Aptekarz” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FSV Mainz 05 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedynego gola meczu strzelił Lucas Alario dla jedenastki Bayeru Leverkusen. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Leon Bailey.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Aptekarz”.

Na drugą połowę drużyna ”Aptekarz” wyszła w zmienionym składzie, za Charles'a Aranguiza wszedł Julian Baumgartlinger. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Larsowi Benderowi z jedenastki gości.

W 58. minucie Pierre Malong zastąpił Edimilsona Fernandesa. W tej samej minucie w drużynie FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Robin Quaison wszedł za Jonathana Burkardta. Trener FSV Mainz 05 postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Levina Öztunalego i na pole gry wprowadził napastnika Karima Onisiwę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trener Bayeru Leverkusen postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Leona Baileya. Na boisko wszedł Karim Bellarabi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Kerem Demirbay został zmieniony przez Exequiela Palaciosa, co miało wzmocnić drużynę ”Aptekarz”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Philippe'a Matetę na Ji Dong-Wona oraz Dannego Latzę na Paula Nebla. Między 75. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FSV Mainz 05.

Daley Sinkgraven
58′ Pierre Kunde Malong
Nadiem Amiri
69′ Levin Mete Öztunali
Leon Bailey Butler69′
58′ Jonathan Michael Burkardt
Kerem Demirbay69′
75′ 77′ Danny Latza
Moussa Diaby
Jean-Paul Boëtius
Charles Aranguiz46′
77′ Jean-Philippe Mateta
Jonathan Tah
58′ 85′ Edimilson Fernandes
Mitchell Weiser
77′ Paul Nebel
Julian Baumgartlinger46′
77′ 86′ Dong-won Ji
Exequiel Alejandro Palacios69′
69′ Karim Onisiwo
Karim Bellarabi69′
58′ Robin Quaison
Emrehan Gedikli

Jedenastka ”Aptekarz” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze FSV Mainz 05 dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Bayeru Leverkusen w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.