• 5 .Bayer 04 Leverkusen (9 pkt.)
  • 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi: VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 0-4 (0-2)

W pojedynku 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 27 czerwca, drużyna Vfl Wolfsburg przegrała wysoko z Bayernem Monachium 0-4 (0-2). Spotkanie odbyło się na VOLKSWAGEN ARENA.

T. Mueller 79'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie Kingsley Coman dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Mueller.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Wout Weghorst z zespołu gospodarzy (”Wilki”). Była to 15. minuta starcia.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”), zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mickaël Cuisance. Przy zdobyciu bramki pomagał Kingsley Coman.

W 61. minucie w drużynie Vfl Wolfsburg doszło do zmiany. Omar Marmoush wszedł za Renata Steffena. W tej samej minucie trener Vfl Wolfsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł João Victor, a murawę opuścił Josip Brekalo.

W 62. minucie Odriozola zastąpił Benjamina Pavarda. Trener Bayernu Monachium wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivana Periszicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kingsley Coman. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W tej samej minucie w zespole Bayernu Monachium doszło do zmiany. Philippe Coutinho wszedł za Serge'a Gnabrego.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Josuhę Guilavoguiego, piłkarza gospodarzy. W 71. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Josuha Guilavogui z Vfl Wolfsburg i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 66. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 72. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski strzelił z karnego trzeciego gola. To już trzydzieste szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy Vfl Wolfsburg: Robin Knoche, Yannick Gerhardt, a na ich miejsce weszli John Brooks, Daniel Ginczek.

Niedługo później Thomas Mueller wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 80. minucie Leon Goretzka został zmieniony przez Joshuę Kimmicha, a za Davida Alabę wszedł na boisko Lucas Hernández, co miało wzmocnić zespół Bayernu Monachium. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jérôme'a Roussillona na Lucę Horn. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Manuel Neuer
74′ John Brooks
David Alaba80′
Kevin Mbabu
Jerome Boateng
Marin Pongracic
Alphonso Davies
85′ Jérôme Roussillon
Álvaro Odriozola Arzallus62′
Maximilian Arnold
Mickaël Cuisance  37′
61′ Josip Brekalo
Leon Goretzka80′
66′ 71′ Josuha Guilavogui
Robert Lewandowski  72′ (k.)
61′ Renato Steffen
Kingsley Coman  4′ 62′
74′ Daniel Ginczek
Serge Gnabry62′
15′ Wout Weghorst
Thomas Mueller  79′
Pavao Pervan
Sven Ulreich
85′ Luca Finn Horn
Lucas Hernández Pi80′
74′ Robin Knoche
Benjamin Pavard62′
74′ Yannick Gerhardt
Philippe Coutinho62′
Felix Klaus
Joshua Kimmich80′
61′ João Victor Santos Sa
Oliver Batista Meier
Julian Justvan
Ivan Periszić62′
Ulysses Llanez Jr.
Sarpreet Singh
61′ Omar Khaled Mohamed Marmoush
Joshua Zirkzee

Arbiter nie ukarał zawodników Bayernu Monachium żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.