• 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi: FC Augsburg - RB Lipsk 1-2 (0-1)

27 czerwca na WWK Arena odbył się mecz 34. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Augsburg i RB Lipsk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RB Lipsk 2-1.

T. Werner 28',80'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna FC Augsburg wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół RB Lipsk zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Augsburg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 28. minucie spotkania, gdy Timo Werner zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 27 strzelonych goli. Asystę zaliczył Amadou Haidara.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Carlosowi Gruezowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RB Lipsk.

W 52. minucie arbiter ukarał kartką André Hahna, zawodnika FC Augsburg. W 64. minucie André Hahn został zastąpiony przez Sergia Córdovę.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Reece Oxford z FC Augsburg, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Alfreda Finnbogasona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 67. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 43 minuty, jednak drużyna FC Augsburg doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ruben Vargas. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Trener RB Lipsk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christophera Nkunku. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Daniel Olmo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole FC Augsburg doszło do zmiany. Marek Suchy wszedł za Raniego Khedirę.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę RB Lipsk przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-2 zdobył ponownie w 80. minucie Timo Werner. Asystę przy golu zaliczył Angeliño.

Między 82. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze RB Lipsk: Timo Werner, Amadou Haidara, Tyler Adams, na ich miejsce weszli: Dennis Borkowski, Kevin Kampl, Tom Krauß. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rubena Vargasa, Marca Richtera zajęli: Noah Sarenren, Eduard Löwen. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

José Ángel Esmoris Tasende
67′ Tin Jedvaj
Marcel Halstenberg
68′ Philipp Martin Max
Ibrahima Konaté
Felix Uduokhai
Nordi Mukiele Mulere71′
45′ Carlos Gruezo
Dayotchanculle Upamecano
52′ 64′ André Hahn
Tyler Adams87′
75′ Rani Khedira
Amadou Haidara82′
85′ Marco Richter
Daniel Olmo Carvajal74′
 71′ 85′ Ruben Vargas
Timo Werner  28′, 80′ 82′
64′ Alfred Finnbogason
Vilmos Tamás Orban
75′ Marek Suchy
Dennis Borkowski82′
Daniel Baier
Kevin Kampl82′
85′ Eduard Löwen
Tom Krauß87′
64′ Reece Oxford
Konrad Laimer
85′ Noah Joel Sarenren Bazee
Christopher Nkunku74′
64′ Sergio Duvan Córdova Lezama
Ademola Lookman

Zespół RB Lipsk był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom FC Augsburg, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedenastka FC Augsburg w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.