• 5 .VfB Stuttgart 1893 (8 pkt.)
  • 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi: Borussia VfL Moenchengladbach - Hertha Berlin 2-1 (1-0)

W starciu 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 27 czerwca, drużyna Borussii wygrała z Herthą Berlin 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach.

V. Ibiszević 90'

Jedenastka Borussii bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 66 meczów zespół Borussii wygrał 26 razy i zanotował 25 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Borussii otworzyli wynik. W siódmej minucie Jonas Hofmann dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka padła po podaniu Breela Embolo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Christoph Kramer z Borussii. Była to 43. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Borussii.

Trener Herthy Berlin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mathew Leckiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alexander Esswein. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. Drugą połowę zespół Herthy Berlin rozpoczął w zmienionym składzie, za Marka Grujicia, Marvina Plattenhardta weszli Per Skjelbred, Arne Maier.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hertha Berlin: Perowi Skjelbredowi w 50. i Niklasowi Starkowi w 52. minucie. Po chwili trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ibrahima Traoré, a murawę opuścił Patrick Herrmann. W 67. minucie Vladimir Darida został zastąpiony przez Vedada Ibiszevicia.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce Herthy Berlin doszło do zmiany. Jessic Ngankam wszedł za Pera Skjelbreda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii w 78. minucie spotkania, gdy Breel Embolo zdobył drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jonas Hofmann.

W 88. minucie w drużynie Borussii doszło do zmiany. László Benes wszedł za Breela Embolo.

Niedługo później Vedad Ibiszević wywołał eksplozję radości wśród kibiców Herthy Berlin, strzelając gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Jessic Ngankam.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Tony Jantschke, Raffael, a na ich miejsce weszli Stefan Lainer, Lars Stindl. Jedenastce Herthy Berlin zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Borussii.

Niklas Stark52′
90′ Stefan Lainer
Jordan Torunarigha
 7′ Jonas Hofmann
Vladimir Darida67′
43′ Christoph Kramer
Alexander Esswein46′
Florian Neuhaus
Marko Grujić46′
90′ Lars Stindl
Krzysztof Piątek
 78′ 88′ Breel Donald Embolo
Matheus Santos Carneiro da Cunha
60′ Patrick Herrmann
Dodi Lukébakio
Tobias Sippel
Luis Klatte
Mamadou Doucouré
Omar Rekik
90′ Tony Jantschke
Mathew Allan Leckie46′
Oscar Wendt
Arne Maier46′
88′ László Benes
Per Ciljan Skjelbred46′ 50′ 76′
Famana Quizera
Palko Dárdai
Alassane Plea
Vedad Ibiszević67′  90′
90′ Caetano de Araújo Raffael
Pascal Köpke
60′ Ibrahima Traoré
Jessic Gaïtan Ngankam76′

Zespół Borussii zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Zespół Herthy Berlin zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Borussii, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Herthy Berlin w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.