• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi: Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 0-4 (0-2)

W pojedynku 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 27 czerwca, zespół Borussii Dortmund skompromitował się z TSG Hoffenheim 0-4 (0-2). Mecz odbył się na Signal-Iduny-Park.

A. Kramarić 8',30',48',50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Borussii Dortmund wygrała aż 10 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) w ósmej minucie spotkania, gdy Andrej Kramarić strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Pavel Kaderabek.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andrej Kramarić wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSG Hoffenheim, zdobywając kolejną bramkę w 30. minucie starcia. Asystę zaliczył Robert Skov.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Leonardowi Balerdiemu z Borussii Dortmund. Była to 41. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Borussii Dortmund wyszedł w zmienionym składzie, za Thorgana Hazarda wszedł Achraf Hakimi. Trener Borussii Dortmund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jadon Sancho, a murawę opuścił Raphaël Guerreiro.

W 48. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Andrej Kramarić z ”Wieśniaki”. Przy zdobyciu bramki pomagał Ihlas Bebou.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSG Hoffenheim w 50. minucie spotkania, gdy Andrej Kramarić zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. W 56. minucie Moanes Dabour został zmieniony przez Christopha Baumgartnera.

Między 65. a 70. minutą, boisko opuścili piłkarze Borussii Dortmund: Leonardo Balerdi, Giovanni Reyna, Łukasz Piszczek, na ich miejsce weszli: Tobias Raschl, Dan-Axel Zagadou, Nico Schulz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreja Kramaricia, Roberta Skova zajęli: Jacob Bruun, Steven Zuber. Na murawie, jak to często zdarzało się ”Wieśniaki” w tym sezonie, pojawił się Ermin Biczakczić, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Benjamina Hübnera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w drużynie TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Havard Nordtveit wszedł za Diadiego Samassekou.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Oliver Baumann
41′ 65′ Leonardo Julián Balerdi Rossa
Benjamin Hübner83′
46′ Raphaël Guerreiro
Pavel Kaderabek
Mats Hummels
Stefan Posch
Mateu Jaume Morey Bauzà
Florian Grillitsch
70′ Łukasz Piszczek
Sebastian Rudy
65′ Giovanni Alejandro Reyna
Diadie Samassekou83′
46′ Thorgan Hazard
Philipp Pentke
46′ Achraf Hakimi Mouh
Kevin Akpoguma
Marco Rente
Ermin Biczakczić83′
70′ Nico Schulz
Havard Nordtveit83′
65′ Dan-Axel Zagadou
Lucas Ribeiro dos Santos
Chris Führich
Christoph Baumgartner56′
Immanuel Pherai
Ilay Eliyau Elmkies
65′ Tobias Raschl
Steven Zuber70′
46′ Jadon Sancho
Jacob Bruun Larsen70′

Arbiter nie ukarał zawodników TSG Hoffenheim żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.