• 5 .SC Freiburg (12 pkt.)
  • 6 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi: VfB Stuttgart 1893 - VfL Wolfsburg 3-0 (1-0)

11 maja na Mercedes-Benz-Arena odbyło się starcie 33. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami VfB Stuttgart i Vfl Wolfsburg. Mecz zakończył się zwycięstwem VfB Stuttgart 3-0. Na stadionie stawiło się 54 068 widzów.

33. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-05-11 15:30 | Stadion: Mercedes-Benz-Arena | Widzów: 54068 | Arbiter: F. Brych
D. Didavi 83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania drużyna Vfl Wolfsburg (”Wilki”) wygrała 18 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Essweina z VfB Stuttgart, a w 24. minucie Josuhę Guilavogui z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół VfB Stuttgart w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Gonzalo Castro. Sytuację bramkową stworzył Anastasios Donis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny VfB Stuttgart.

Kibice Vfl Wolfsburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yunusa Mallego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Felix Klaus. Trener VfB Stuttgart postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Daniel Didavi, a murawę opuścił Alexander Esswein. Daniel Didavi spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Niedługo później Anastasios Donis wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfB Stuttgart, strzelając kolejnego gola w 55. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Daniel Didavi.

W 59. minucie Yannick Gerhardt został zmieniony przez Daniela Ginczka. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Marcel Tisserand z Vfl Wolfsburg. Była to 65. minuta starcia. W 75. minucie William został zmieniony przez Josipa Brekalę, co miało wzmocnić drużynę Vfl Wolfsburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chadraca Akolę na Dennisa Aogę oraz Anastasiosa Donisa na Holgera Badstubera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VfB Stuttgart w 83. minucie spotkania, gdy Daniel Didavi zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Christian Gentner.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Admir Mehmedi
76′ Chadrac Akolo
Renato Steffen
 45′ Gonzalo Castro Randon
Felix Klaus46′
23′ 53′ Alexander Esswein
Maximilian Arnold
Christian Gentner
Yannick Gerhardt59′
 55′ 79′ Anastasios Donis
Josuha Guilavogui24′
Nicolás Iván González
Wout Weghorst
Jens Grahl
Phillip Menzel
76′ Dennis Aogo
Sebastian Jung
79′ Holger Badstuber
Felix Uduokhai
Borna Sosa
Josip Brekalo75′
53′  83′ Daniel Didavi
Yunus Malli46′
Leon Dajaku
Elvis Rexhbecaj
Mario Gomez
Daniel Ginczek59′

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom VfB Stuttgart, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.