• 5 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi: TSG 1899 Hoffenheim - Werder Brema 0-1 (0-1)

W pojedynku 33. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 11 maja, jedenastka TSG Hoffenheim przegrała z Werderem 0-1 (0-1). Mecz na PreZero Arena w Sinsheim obejrzało 30 150 widzów.

J. Eggestein 39'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) zajmowała ósme, natomiast zespół Werderu (”Zielono-Biali”) - dziewiąte miejsce.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie Theodor Gebre został zmieniony przez Marca Friedla.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Werderu w 39. minucie spotkania, gdy Johannes Eggestein strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Milot Rashica.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Zielono-Białych”.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Möhwalda z Werderu, a w 52. minucie Christopha Baumgartnera z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Werderu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Claudio Pizarro, a murawę opuścił Milot Rashica.

A trener TSG Hoffenheim wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Reissa Nelsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Kerem Demirbay. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Werderu i dwie drużynie przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Werderu doszło do zmiany. Sebastian Langkamp wszedł za Johannesa Eggesteina.

Theodor Gebre Selassie25′
80′ Pavel Kaderabek
Niklas Moisander83′
Kevin Vogt
Milos Veljkovic
46′ Nadiem Amiri
Milot Rashica61′
74′ Kerem Demirbay
Maximilian Eggestein90′
85′ Florian Grillitsch
Kevin Möhwald48′
Ishak Belfodil
Nuri Sahin
Andrej Kramarić
Johannes Eggestein  39′ 87′
57′ Ádám Szalai
Yuya Osako
Alexander Stolz
Stefanos Kapino
Kasim Adams Nuhu
Felix Beijmo
46′ 52′ Christoph Baumgartner
Marco Friedl25′
Leonardo Bittencourt
Sebastian Langkamp87′
Lukas Rupp
Aron Johannsson
57′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Claudio Pizarro61′ 83′
74′ Reiss Nelson
Joshua Thomas Sargent

Przewaga zespołu TSG Hoffenheim w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki ”Wieśniakom”, natomiast piłkarzom gości wręczył cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.