• 5 .RB Lipsk (3 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi: 1. FSV Mainz 05 - Werder Brema 3-1 (2-0)

20 czerwca na OPEL ARENA odbyło się starcie 33. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FSV Mainz 05 i Werderu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FSV Mainz 05 3-1.

Y. Osako 58'

Drużyna Werderu (”Zielono-Biali”) przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie kartką został ukarany Milos Veljkovic, piłkarz gości.

W tym czasie to zawodnicy FSV Mainz 05 otworzyli wynik. W 25. minucie Robin Quaison dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FSV Mainz 05, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy pokonał bramkarza Jean-Paul Boëtius. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Danny Latza.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Friedla z Werderu, a w 40. minucie Robina Quaisona z drużyny przeciwnej. W 44. minucie Theodor Gebre został zastąpiony przez Ludwiga Augustinssona. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener ”Zielono-Białych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Fin Bartels, a murawę opuścił Christian Groß. Na drugą połowę jedenastka Werderu wyszła w zmienionym składzie, za Leonarda Bittencourta wszedł Niclas Füllkrug.

A kibice FSV Mainz 05 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Levina Öztunalego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Robin Quaison. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Jeanowi-Paulowi Boëtiusowi z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie w zespole FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Leandro Barreiro wszedł za Dannego Latzę.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Yuya Osako. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Davy Klaassen.

W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Ludwigowi Augustinssonowi z Werderu. Między 64. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze FSV Mainz 05: Jean-Philippe Mateta, Pierre Malong, Karim Onisiwo, na ich miejsce weszli: Ádám Szalai, Edimilson Fernandes, Alexander Hack. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Friedla, Milosa Veljkovica zajęli: Claudio Pizarro, Davie Selke.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FSV Mainz 05 w 85. minucie spotkania, gdy Edimilson Fernandes zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Ridle Baku.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Niklas Moisander
 30′ 56′ Jean-Paul Boëtius
Milos Veljkovic22′ 85′
56′ Danny Latza
Leonardo Bittencourt46′
65′ Pierre Kunde Malong
Maximilian Eggestein
64′ Jean-Philippe Mateta
Davy Klaassen
77′ Karim Onisiwo
Joshua Thomas Sargent
 25′ 40′ 46′ Robin Quaison
Yuya Osako  58′
Finn Gilbert Dahmen
Stefanos Kapino
77′ Alexander Hack
Ludwig Augustinsson44′ 63′
Aarón Martín Caricol
Sebastian Langkamp
Philipp Mwene
Philipp Bargfrede
56′ Leandro Barreiro Martins
Fin Bartels46′
65′  85′ Edimilson Fernandes
Milot Rashica
46′ Levin Mete Öztunali
Niclas Füllkrug46′
Jonathan Michael Burkardt
Claudio Pizarro82′
64′ Ádám Szalai
Davie Selke85′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom FSV Mainz 05, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.