• 5 .SC Freiburg (12 pkt.)
  • 6 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi: 1. FC Nuernberg - Borussia VfL Moenchengladbach 0-4 (0-0)

W meczu 33. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 11 maja, jedenastka FC Nuernberg skompromitowała się z Borussią 0-4 (0-0). Mecz na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze obejrzało 50 000 widzów.

33. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-05-11 15:30 | Stadion: Max-Morlock-Stadion | Widzów: 50000 | Arbiter: F. Willenborg
D. Zakaria 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 65 meczów zespół Borussii wygrał 29 razy i zanotował 26 porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Florian Neuhaus z Borussii. Była to 42. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jonas Hofmann, a murawę opuścił Florian Neuhaus. W 48. minucie sędzia wręczył kartkę Louisowi Beyerowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 56. minucie spotkania, gdy Josip Drmić strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jonas Hofmann.

Po godzinie gry w zespole FC Nuernberg doszło do zmiany. Timothy Tillman wszedł za Sebastiana Kerka.

W 63. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC Nuernberg Lukas Mühl.

Prawie natychmiast Thorgan Hazard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie starcia. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Ibrahima Traoré.

W 72. minucie Ibrahima Traoré został zmieniony przez Alassane'a Pléę. W 73. minucie Virgil Misidjan został zmieniony przez Ondreja Petraka, co miało wzmocnić jedenastkę FC Nuernberg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christopha Kramera na Tobiasa Strobla. A trener FC Nuernberg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Törlesa Knölla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Eduard Löwen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 80. minucie spotkania, gdy Denis Zakaria strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Thorgana Hazarda.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Matthias Ginter
63′ (samob.) Lukas Mühl
Oscar Wendt
79′ Eduard Löwen
Christoph Kramer78′
62′ Sebastian Kerk
Florian Neuhaus42′ 46′
Hanno Behrens
Denis Zakaria  80′
Patrick Erras
Ibrahima Traoré72′
73′ Virgil Misidjan
Tony Jantschke
73′ Ondřej Petrák
Michael Lang
Simon Rhein
Mickaël Cuisance
62′ Timothy Tillman
Jonas Hofmann46′
79′ Törles Knöll
Tobias Strobl78′
Yuya Kubo
Alassane Plea72′

Zespół Borussii zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Borussii przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.