• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)

Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi: Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Augsburg 0-0

5 maja na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się mecz 32. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i FC Augsburg. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 59 841 widzów.

32. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-05-05 13:30 | Stadion: VELTINS-Arena | Widzów: 59841 | Arbiter: M. Gräfe
Schalke 04 Gelsenkirchen
FC Augsburg
0
0

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 15. i 14. drużyna Bundesligi.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Schalke 04 (”Czeladnicy”) wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Suat Serdar ze Schalke 04. Była to 43. minuta starcia.

Trener FC Augsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Marco Richter, a murawę opuścił Julian Schieber. W 61. minucie za Ahmeda Kutucu wszedł Rabbi Matondo.

W 67. minucie w jedenastce FC Augsburg doszło do zmiany. Jan Moravek wszedł za Ja-cheola Koo. Trener Schalke 04 postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Sebastiana Rudego i na pole gry wprowadził napastnika Nassima Boujellaba. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole FC Augsburg doszło do zmiany. Georg Teigl wszedł za Michaela Gregoritscha.

André Hahn
73′ Sebastian Rudy
Rani Khedira
43′ Suat Serdar
Ja-cheol Koo67′
61′ Ahmed Kutucu
Reece Oxford
73′ Nassim Boujellab
Jan Moravek67′
Amine Harit
Marco Richter57′
61′ Rabbi Matondo
Georg Teigl83′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Schalke 04 przyznał jedną żółtą.

Jedenastka ”Czeladników” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.