• 5 .RB Lipsk (3 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi: FC Augsburg - TSG 1899 Hoffenheim 1-3 (0-0)

17 czerwca na WWK Arena odbył się mecz 32. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Augsburg i TSG Hoffenheim. Pojedynek zakończył się zwycięstwem TSG Hoffenheim 3-1.

I. Bebou 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 starć drużyna TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia pokazał kartkę Moanesowi Dabourowi z TSG Hoffenheim. Drugą połowę jedenastka TSG Hoffenheim rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christopha Baumgartnera wszedł Andrej Kramarić.

Po chwili trener ”Wieśniaki” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Ihlas Bebou, a murawę opuścił Jacob Bruun. Ihlas Bebou nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Tymczasem to ”Wieśniaki” otworzyli wynik. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Moanes Dabour. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Pavel Kaderabek.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wieśniaki” w 62. minucie spotkania, gdy Moanes Dabour strzelił drugiego gola. W 65. minucie za Alfreda Finnbogasona wszedł Florian Niederlechner.

W tej samej minucie w drużynie FC Augsburg doszło do zmiany. Marco Richter wszedł za Stephana Lichtsteinera.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie gola kontaktowego strzelił Ruben Vargas. Asystę zaliczył Eduard Löwen.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Maximilian Beier wszedł za Moanesa Daboura. W 81. minucie arbiter ukarał kartką Tina Jedvaja, piłkarza gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Augsburg w tym sezonie, pojawił się Raphael Framberger, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Tina Jedvaja. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze FC Augsburg: Reece Oxford, André Hahn, a na ich miejsce weszli Daniel Baier, Philipp Max.

Jedenastka FC Augsburg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W samej końcówce starcia wynik na 1-3 podwyższył Ihlas Bebou.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Steven Zuber, Ermin Biczakczić, a na ich miejsce weszli Sebastian Rudy, Robert Skov. W doliczonej drugiej minucie spotkania sędzia przyznał kartkę André Hahnowi z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Benjamin Hübner
81′ 83′ Tin Jedvaj
Pavel Kaderabek
65′ Stephan Lichtsteiner
Stefan Posch
83′ Philipp Max
Christoph Baumgartner46′
Marek Suchy
Florian Grillitsch
83′ Daniel Baier
Sebastian Rudy90′
Carlos Gruezo
Diadie Samassekou
Eduard Löwen
Moanes Dabour  59′, 62′ 46′ 73′
 69′ Ruben Vargas
Jacob Bruun Larsen54′
65′ Alfred Finnbogason
Robert Skov90′
Tomasz Koubek
Philipp Pentke
83′ Raphael Framberger
Kevin Akpoguma
Felix Uduokhai
Ermin Biczakczić90′
83′ 90′ André Hahn
Lucas Ribeiro dos Santos
Rani Khedira
Konstantinos Stafylidis
83′ Reece Oxford
Steven Zuber90′
65′ Marco Richter
Ihlas Bebou54′  89′
Noah Joel Sarenren Bazee
Maximilian Beier73′
65′ Florian Niederlechner
Andrej Kramarić46′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.