Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi: Borussia VfL Moenchengladbach - VfL Wolfsburg 3-0 (2-0)

16 czerwca na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbył się mecz 32. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii i Vfl Wolfsburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borussii 3-0.

16 czerwca  na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbył się mecz  32. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii  i Vfl Wolfsburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borussii 3-0.

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Borussii zajmowała piąte, natomiast drużyna Vfl Wolfsburg (”Wilki”) - szóste miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań zespół Vfl Wolfsburg wygrał 22 razy i zanotował 11 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 10. minucie spotkania, gdy Jonas Hofmann strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Breel Embolo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marinowi Pongracicowi z ”Wilków”. Była to 29. minuta pojedynku.

W 30. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jonas Hofmann z Borussii. Przy strzeleniu gola pomógł Matthias Ginter.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Vfl Wolfsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Josip Brekalo, a murawę opuścił Maximilian Arnold. W 63. minucie kartkę otrzymał Wout Weghorst z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lars Stindl wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii, strzelając kolejnego gola w 65. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Ibrahimy Traorégo.

W 70. minucie za Yannicka Gerhardta wszedł Josuha Guilavogui. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Omar Marmoush, Daniel Ginczek, a na ich miejsce weszli Felix Klaus, João Victor. A kibice Borussii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patricka Herrmanna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Ibrahima Traoré.

Między 73. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Borussii, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Zespół Borussii w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Vfl Wolfsburg rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Schalke 04 Gelsenkirchen. Tego samego dnia SC Paderborn 07 będzie gościć jedenastkę Borussii.