• 5 .SC Freiburg (4 pkt.)
  • 6 .DSC Arminia Bielefeld (4 pkt.)
  • 7 .Bayern Monachium (3 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (3 pkt.)

Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi: Borussia Dortmund - 1. FSV Mainz 05 0-2 (0-1)

W pojedynku 32. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 17 czerwca, jedenastka Borussii Dortmund przegrała z FSV Mainz 05 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Signal-Iduny-Park.

J. Mateta 49'

Drużyna Borussii Dortmund bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Drużyna Borussii Dortmund wygrała aż 16 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Łukasza Piszczka z Borussii Dortmund, a w 30. minucie Aaróna Martína z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Mainz 05 w 33. minucie spotkania, gdy Jonathan Burkardt strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ridle Baku.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Mats Hummels z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FSV Mainz 05.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FSV Mainz 05 w 49. minucie spotkania, gdy Jean-Philippe Mateta strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 54. minucie arbiter ukarał kartką Emre Cana, piłkarza Borussii Dortmund.

W tej samej minucie Łukasz Piszczek został zastąpiony przez Marcela Schmelzera. A kibice FSV Mainz 05 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Levina Öztunalego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jonathan Burkardt. Między 75. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze FSV Mainz 05: Pierre Malong, Jean-Philippe Mateta, Aarón Martín, Karim Onisiwo, na ich miejsce weszli: Leandro Barreiro, Ádám Szalai, Daniel Brosinski, Dong-won Ji. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jadona Sanchy, Raphaëla Guerreiro zajęli: Mate Morey, Nico Schulz.

Między 79. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Florian Müller
79′ 82′ Raphaël Guerreiro
Aarón Martín Caricol30′ 84′
81′ Achraf Hakimi Mouh
Moussa Niakhate
37′ Mats Hummels
Jeremiah St. Juste
19′ 54′ Łukasz Piszczek
Ridle Bote Baku
Julian Brandt
Jean-Paul Boëtius
54′ Emre Can
Danny Latza79′
Thorgan Hazard
Pierre Kunde Malong75′
77′ Jadon Sancho
Jean-Philippe Mateta  49′ (k.) 75′
90′ Axel Witsel
Daniel Brosinski84′
77′ Mateu Jaume Morey Bauzà
Alexander Hack
Marco Rente
Philipp Mwene
54′ Marcel Schmelzer
Leandro Barreiro Martins75′
82′ Nico Schulz