• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - Eintracht Frankfurt 6-1 (6-1)

5 maja na Bayarena odbyło się starcie 32. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen i Eintrachtu Frankfurt. Mecz zakończył się zwycięstwem Bayeru Leverkusen 6-1. Spotkanie obejrzało 30 210 widzów.

F. Kostić 14'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 67 pojedynków drużyna Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrała 30 razy i zanotowała 24 porażki oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu ”Aptekarze” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie Kai Havertz dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Charles Aranguiz.

Niedługo później Julian Brandt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayeru Leverkusen, strzelając kolejnego gola w 13. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Charles Aranguiz.

Zawodnicy gości (”Orły”) szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Kostić.

Zespół Eintrachtu Frankfurt ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie celnym strzałem popisał się Lucas Alario. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lars Bender.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayeru Leverkusen w 28. minucie spotkania, gdy Charles Aranguiz strzelił czwartego gola.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie Lucas Alario ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 5-1. Bramka padła po podaniu Kevina Vollanda.

W 36. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Eintrachtu Frankfurt Martin Hinteregger. Chwilę później trener Eintrachtu Frankfurt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 37. minucie na plac gry wszedł Mijat Gaćinović, a murawę opuścił Jetro Willems.

W tej samej minucie Obite N'Dicka zastąpił Lukę Jovicia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Orły: Martinowi Hintereggerowi w 43. i Davidowi Abrahamowi w 44. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Bayeru Leverkusen doszło do zmiany. Aleksandar Dragovic wszedł za Svena Bendera. Na murawie, jak to często zdarzało się Bayerowi Leverkusen w tym sezonie, pojawił się Mitchell Weiser, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Larsa Bendera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 74. minucie Danny Vieira został zmieniony przez Timothy'ego Chandlera, co miało wzmocnić drużynę Eintrachtu Frankfurt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Alaria na Paulinha. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Gelson Fernandes z zespołu gości. Była to 88. minuta starcia.

Kevin Trapp
67′ Lars Bender
Danny Vieira da Costa74′
60′ Sven Bender
David Ángel Abraham44′
Wendell Nascimento Borges
Makoto Hasebe
Jonathan Tah
Martin Hinteregger 36′ (samob.) 43′
 2′ Kai Havertz
Obite Evan N'Dicka37′
 28′ Charles Aranguiz
Almamy Touré
Julian Baumgartlinger
Jetro Willems37′
 23′, 34′ 83′ Lucas Nicolás Alario
Filip Kostić  14′
Kevin Volland
Gelson Fernandes88′
 13′ Julian Brandt
Ante Rebić
Ramazan Özcan
Frederik Roennow
60′ Aleksandar Dragovic
Simon Falette
Tin Jedvaj
Timothy Chandler74′
67′ Mitchell Weiser
Jonathan de Guzmán
Dominik Kohr
Mijat Gaćinović37′
83′ Paulo Henrique Sampaio Filho
Luka Jović37′
Isaac Kiese Thelin
Gonçalo Mendes Paciencia

Jedenastka Bayeru Leverkusen była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Eintrachtu Frankfurt zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Orłom” wręczył trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.