• 5 .RB Lipsk (3 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - 1. FC Koeln 3-1 (2-0)

W pojedynku 32. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 17 czerwca, zespół Bayeru Leverkusen wygrał z FC Koeln 3-1 (2-0). Mecz odbył się na BayArena.

S. Bornauw 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 63 starcia jedenastka Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrała 23 razy i zanotowała 16 porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Bayeru Leverkusen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Sven Bender. Sytuację bramkową stworzył Leon Bailey.

W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rafaela Czichosa z FC Koeln, a w 29. minucie Charles'a Aranguiza z drużyny przeciwnej. W 33. minucie Sven Bender został zastąpiony przez Jonathana Taha.

Drużyna FC Koeln ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kai Havertz. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksandarowi Dragovicowi, piłkarzowi ”Aptekarz”.

W 56. minucie w drużynie FC Koeln doszło do zmiany. Toni Leistner wszedł za Rafaela Czichosa. W tej samej minucie trener FC Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marco Höger, a murawę opuścił Ellyes Skhiri.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie bramkę kontaktową zdobył Sebastiaan Bornauw. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Elvis Rexhbecaj.

W 64. minucie w jedenastce ”Aptekarz” doszło do zmiany. Florian Wirtz wszedł za Leona Baileya. Trener Bayeru Leverkusen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paulinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kevin Volland. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Toni Leistner z FC Koeln. Była to 65. minuta starcia.

W 78. minucie boisko opuścili piłkarze FC Koeln: Florian Kainz, Mark Uth, a na ich miejsce weszli Elvis Rexhbecaj, Jan Thielmann.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Aptekarz” w 83. minucie spotkania, gdy Moussa Diaby zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Kai Havertz.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Nadiem Amiri, Kerem Demirbay, a na ich miejsce weszli Kai Havertz, Charles Aranguiz. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Timo Horn
 7′ 33′ Sven Bender
Sebastiaan Bornauw  59′
45′ Aleksandar Dragovic
Rafael Czichos21′ 56′
Wendell Nascimento Borges
Kingsley Ehizibue
Edmond Fayçal Tapsoba
Noah Katterbach
29′ 86′ Charles Aranguiz
Dominick Drexler
Julian Baumgartlinger
Elvis Rexhbecaj78′
 39′ 86′ Kai Havertz
Ellyes Skhiri56′
64′ Kevin Volland
Jan Thielmann78′
64′ Leon Bailey Butler
Jhon Andrés Córdoba Copete
 83′ Moussa Diaby
Anthony Modeste
Ramazan Özcan
Thomas Kessler
Daley Sinkgraven
Toni Leistner56′ 65′
33′ Jonathan Tah
Benno Schmitz
Mitchell Weiser
Jonas Hector
86′ Nadiem Amiri
Marco Höger56′
86′ Kerem Demirbay
Florian Kainz78′
Exequiel Alejandro Palacios
Tim Lemperle
64′ Florian Wirtz
Kingsley Schindler
64′ Paulo Henrique Sampaio Filho
Mark Uth78′

Zespół ”Aptekarz” był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka FC Koeln w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.