• 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 31. kolejka Bundesligi: VfL Wolfsburg - SC Freiburg 2-2 (2-1)

W spotkaniu 31. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 13 czerwca, drużyna Vfl Wolfsburg zremisowała ze SC Freiburg 2-2 (2-1). Starcie odbyło się na VOLKSWAGEN ARENA.

R. Sallai 46'

Zespół Vfl Wolfsburg (”Wilki”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze jedenastka ”Wilków” wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Vfl Wolfsburg otworzyli wynik. W 14. minucie Wout Weghorst dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Renato Steffen.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Nicolasowi Höflerowi ze SC Freiburg. Była to 23. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vfl Wolfsburg w 26. minucie spotkania, gdy Wout Weghorst zdobył z karnego drugą bramkę.

Zawodnicy SC Freiburg odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie bramkę kontaktową zdobył Lucas Höler. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vincenzo Grifo.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 46. minucie wynik ustalił Roland Sallai. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener Vfl Wolfsburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Feliksa Klausa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Josip Brekalo. W 55. minucie Renato Steffen został zmieniony przez João Victora. Po chwili trener SC Freiburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Kwon Chang-Hoon, a murawę opuścił Roland Sallai.

Od 63 minuty boisko opuścili zawodnicy SC Freiburg: Gian-Luca Waldschmidt, Robin Koch, Christian Guenter, Vincenzo Grifo, na ich miejsce weszli: Nils Petersen, Mike Frantz, Gian-Luca Itter, Janik Haberer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xavera Schlagera, Daniela Ginczka zajęli: Yannick Gerhardt, Omar Marmoush. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Vincenzo Grifo90′
55′ Josip Brekalo
Nicolas Höfler23′
67′ Xaver Schlager
Roland Sallai  46′ 63′
55′ Renato Steffen
Jonathan Schmid
84′ Daniel Ginczek
Lucas Höler  43′
 14′, 26′ (k.) Wout Weghorst
Nico Schlotterbeck
67′ Yannick Gerhardt
Amir Abrashi
Josuha Guilavogui
Mike Frantz77′
55′ Felix Klaus
Janik Haberer90′
55′ João Victor Santos Sa
Chang-Hoon Kwon63′
Julian Justvan
Lino Tempelmann
84′ Omar Khaled Mohamed Marmoush
Nils Petersen63′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom SC Freiburg przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna SC Freiburg w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.