• 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)

Liga niemiecka - 31. kolejka Bundesligi: RB Lipsk - SC Freiburg 2-1 (1-0)

27 kwietnia na Red Bull Arena w Lipsku odbyło się spotkanie 31. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami RB Lipsk i SC Freiburg. Starcie zakończyło się zwycięstwem RB Lipsk 2-1. Na stadionie stawiło się 40 826 widzów.

31. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-04-27 15:30 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 40826 | Arbiter: R. Schröder
V. Grifo 66'

Drużyna RB Lipsk bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów drużyna SC Freiburg wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy RB Lipsk otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Timo Werner. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yussuf Yurary.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom SC Freiburg: Dominique'owi Heintzowi w 29. i Amirowi Abrashiemu w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RB Lipsk.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 54. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kevenowi Schlotterbeckowi i Konradowi Laimerowi. Chwilę później trener SC Freiburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Jérôme Gondorf, a murawę opuścił Amir Abrashi.

W 61. minucie kartkę dostał Nicolas Höfler, zawodnik gości.

Bramkarz RB Lipsk wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 66. minucie bramkę wyrównującą zdobył Vincenzo Grifo.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Marcel Sabitzer z RB Lipsk. W 71. minucie Amadou Haidara zastąpił Emila Forsberga. W 75. minucie w zespole RB Lipsk doszło do zmiany. Lukas Klostermann wszedł za Nordiego Mukiele'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 78. minucie spotkania, gdy Emil Forsberg strzelił z karnego drugiego gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie SC Freiburg doszło do zmiany. Pascal Stenzel wszedł za Mike Frantza.

W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Janikowi Habererowi, zawodnikowi SC Freiburg. Kibice RB Lipsk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Ilsankera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Timo Werner. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie SC Freiburg doszło do zmiany. Florian Niederlechner wszedł za Lucasa Hölera.

W 90. minucie kartkę otrzymał Kevin Kampl z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Dominique Heintz29′
75′ Nordi Mukiele Mulere
Keven Schlotterbeck54′
Vilmos Tamás Orban
Nico Schlotterbeck
71′ Amadou Haidara
Vincenzo Grifo  66′
90′ Kevin Kampl
Amir Abrashi44′ 58′
54′ Konrad Laimer
Mike Frantz79′
67′ Marcel Sabitzer
Janik Haberer84′
Yussuf Yurary Poulsen
Nicolas Höfler61′
 19′ 84′ Timo Werner
Lucas Höler87′
Marius Müller
Constantin Frommann
75′ Lukas Klostermann
Robin Koch
Diego Demme
Pascal Stenzel79′
84′ Stefan Ilsanker
Jérôme Gondorf58′
Jean-Kévin Augustin
Brandon Joel Gaetano Borrello
Matheus Santos Carneiro da Cunha
Florian Niederlechner87′
71′  78′ (k.) Emil Forsberg
Marco Terrazzino

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.