• 5 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (12 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .TSG 1899 Hoffenheim (11 pkt.)

Liga niemiecka - 31. kolejka Bundesligi: Fortuna Duesseldorf - Werder Brema 4-1 (2-1)

Fortuna Duesseldorf pokonała Werder Brema 4-1 w meczu 31. kolejki Bundesligi. Polski napastnik Fortuny - Dawid Kownacki wszedł w 52. minucie, a drugi z reprezentantów Polski grający w klubie z Duesseldorfu - Marcin Kamiński oglądał mecz z ławki rezerwowych.

31. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-04-27 15:30 | Stadion: Merkur Spiel-Arena | Widzów: 52500 | Arbiter: B. Cortus

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie dzięki golowi Benita Ramana, który wpadł w pole karne i strzelił nie do obrony. Pięć minut później groźnie z bliska główkował Kaan Ayhan, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Kolejną okazję miał Dodi Lukebakio, ale bramkarz zdążył go uprzedzić.

W 23. minucie Kenan Karaman przebiegł z piłką przez pół boiska, prostym zwodem nabrał dwóch rywali i podwyższył na 2-0.

Pięć minut później Max Kruse pewnie wykorzystał rzut karny, zdobywając kontaktową bramkę dla gości. Gospodarzom dopisało szczęście, gdy w 35. minucie Nuri Sahin trafił w poprzeczkę.

Rouwen Hennings podwyższył na 3-1 w 56. minucie wykorzystując dośrodkowanie Karamana, a w 73. minucie Markus Suttner dopadł do za krótko wybitej piłki przez rywala i potężnym strzałem zdobył gola na 4-1.

Sebastian Langkamp38′
 73′ Markus Suttner
Niklas Moisander24′
62′ 71′ Dodi Lukébakio
Milot Rashica
Kevin Stöger
Maximilian Eggestein
Matthias Zimmermann
Davy Klaassen59′
 22′ Kenan Karaman
Nuri Sahin
 56′ Rouwen Hennings
Johannes Eggestein46′
 1′ 36′ Benito Raman
Max Kruse  28′ (k.)
Jaroslav Drobny
Stefanos Kapino
71′ Niko Gießelmann
Marco Friedl
Marcin Kamiński
Kevin Möhwald59′
36′ 52′ Aymen Barkok
Martin Harnik80′
Alfredo Morales
Yuya Osako46′ 90′
Marvin Ducksch
Claudio Pizarro
52′ Dawid Kownacki