• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 31. kolejka Bundesligi: Bayern Monachium - Borussia VfL Moenchengladbach 2-1 (1-1)

13 czerwca na Allianz Arena w Monachium odbył się mecz 31. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayernu Monachium i Borussii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu Monachium 2-1.

B. Pavard 37' (samob.)

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Borussii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Breela Embolo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Marcus Thuram.

Nieoczekiwanie zawodnicy Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie Joshua Zirkzee dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 37. minucie do własnej bramki trafił zawodnik ”Bawarczyków” Benjamin Pavard. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ramy Bensebaini z Borussii. Była to 45. minuta pojedynku.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Borussii wyszedł w zmienionym składzie, za Nica Elvediego wszedł Tony Jantschke. W 62. minucie Lucas Hernández został zastąpiony przez Alphonsa Daviesa.

W tej samej minucie trener Bayernu Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kingsley Coman, a murawę opuścił Mickaël Cuisance. W 69. minucie kartką został ukarany Stefan Lainer, zawodnik Borussii. W 70. minucie Patrick Herrmann został zmieniony przez Oscara Wendta, a za Breela Embolo wszedł na boisko László Benes, co miało wzmocnić jedenastkę Borussii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joshuę Zirkzeego na Kwasiego Wriedta.

Dopiero w drugiej połowie Leon Goretzka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie starcia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Benjamina Pavarda.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie ”Bawarczyków” doszło do zmiany. Javi Martinez wszedł za Ivana Periszicia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Nico Elvedi46′
62′ Lucas Hernández Pi
Matthias Ginter
37′ (samob.) Benjamin Pavard
Stefan Lainer69′
62′ Mickaël Cuisance
Christoph Kramer
 86′ Leon Goretzka
Lars Stindl
Joshua Kimmich
Jonas Hofmann
88′ Ivan Periszić
Florian Neuhaus
 26′ 77′ Joshua Zirkzee
Patrick Herrmann70′
Serge Gnabry
Marcus Thuram10′
Sven Ulreich
Tobias Sippel
62′ Alphonso Davies
Mamadou Doucouré
Álvaro Odriozola Arzallus
Tony Jantschke46′
88′ Aginaga Javi Martinez
Famana Quizera
62′ Kingsley Coman
Breel Donald Embolo10′ 83′
77′ Kwasi Okyere Wriedt
Ibrahima Traoré

Arbiter nie ukarał zawodników Bayernu Monachium żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników.