• 5 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (12 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .TSG 1899 Hoffenheim (11 pkt.)

Liga niemiecka - 31. kolejka Bundesligi: 1. FSV Mainz 05 - FC Augsburg 0-1 (0-1)

W pojedynku 31. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 14 czerwca, zespół FSV Mainz 05 przegrał z FC Augsburg 0-1 (0-1). Mecz odbył się na OPEL ARENA.

F. Niederlechner 1'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka FC Augsburg wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla FC Augsburg zdobył Florian Niederlechner w pierwszej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Carlos Gruezo.

W 23. minucie Taiwo Awoniyi został zmieniony przez Karima Onisiwę. Od 41. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Augsburg.

W 46. minucie Philipp Mwene został zmieniony przez Ridle'a Baku, co miało wzmocnić jedenastkę FSV Mainz 05. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Noah Sarenrena na André Hahna w 62. minucie. W tej samej minucie kartką został ukarany Noah Sarenren, piłkarz gości.

W tej samej minucie trener FC Augsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alfred Finnbogason, a murawę opuścił Marco Richter. Trener FSV Mainz 05 postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Leandra Barreiro i na pole gry wprowadził napastnika Jeana-Paula Boëtiusa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Raphaela Frambergera z FC Augsburg, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Edimilsona Fernandesa z drużyny przeciwnej.

Między 70. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Augsburg: Raphael Framberger, Florian Niederlechner, Carlos Gruezo, na ich miejsce weszli: Tin Jedvaj, Eduard Löwen, Reece Oxford. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Levina Öztunalego, Dannego Latzy zajęli: Ádám Szalai, Edimilson Fernandes. W drugiej połowie nie padły bramki.

Raphael Framberger68′ 70′
46′ Philipp Mwene
Jeffrey Gouweleeuw
Moussa Niakhate
Philipp Martin Max
Jeremiah St. Juste
Felix Uduokhai45′
41′ 65′ Leandro Barreiro Martins
Carlos Gruezo45′ 78′
77′ Danny Latza
Rani Khedira
76′ Levin Mete Öztunali
Marco Richter62′
Jean-Philippe Mateta
Noah Joel Sarenren Bazee62′ 62′
23′ Taiwo Michael Awoniyi
Felix Götze
46′ Ridle Bote Baku
Tin Jedvaj70′
65′ Jean-Paul Boëtius
Stephan Lichtsteiner
77′ 90′ Edimilson Fernandes
Marek Suchy
Pierre Kunde Malong
André Hahn62′
Jonathan Michael Burkardt
Eduard Löwen70′
23′ Karim Onisiwo
Reece Oxford78′
76′ Ádám Szalai
Alfred Finnbogason62′

Jedenastka FSV Mainz 05 miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza FC Augsburg. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FC Augsburg w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.