• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Liga niemiecka - 3. kolejka Bundesligi: Werder Brema - FC Augsburg 3-2 (2-1)

W meczu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 1 września, drużyna Werderu zwyciężyła z FC Augsburg 3-2 (2-1). Mecz na wohninvest WESERSTADION w Bremie obejrzało 40 041 widzów.

3. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-09-01 15:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 40041 | Arbiter: S. Storks
R. Vargas 12',46'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Werderu (”Zielono-Biali”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Yuya Osako. W zdobyciu bramki pomógł Niclas Füllkrug.

Niedługo później Ruben Vargas wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Augsburg , zdobywając bramkę w 12. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Stephan Lichtsteiner.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 21. minucie Joshua Sargent dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka padła po podaniu Nuriego Sahina.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom FC Augsburg: Stephanowi Lichtsteinerowi w 23. i Rubenowi Vargasowi w 26. minucie. Stephan Lichtsteiner z FC Augsburg w 34. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 23. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Augsburg wyszedł w zmienionym składzie, za Michaela Gregoritscha wszedł Marek Suchy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Ruben Vargas ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-2. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Florian Niederlechner.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Werderu w 67. minucie spotkania, gdy Yuya Osako zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Marco Friedl.

W 73. minucie Ruben Vargas został zastąpiony przez Alfreda Finnbogasona. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Florianowi Niederlechnerowi i Jiříemu Pavlence. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

FC Augsburg
90′ Jiří Pavlenka
Rani Khedira
 21′ 82′ Joshua Thomas Sargent
Florian Niederlechner90′
87′ Niclas Füllkrug
Marco Richter
 6′, 67′ 90′ Yuya Osako
Ruben Vargas  12′, 46′ 26′ 73′
Stefanos Kapino
Andreas Luthe
90′ Christian Groß
Reece Oxford
Ilia Iliev Gruev
Mads Pedersen85′
Simon Straudi
Marek Suchy46′
87′ Martin Harnik
Carlos Gruezo
82′ Claudio Pizarro
André Hahn

Georg Teigl

Alfred Finnbogason73′

Julian Schieber

Zespół Werderu był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy FC Augsburg obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.