• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 3. kolejka Bundesligi: Werder Brema - DSC Arminia Bielefeld 1-0 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 3 października, zespół Werderu zwyciężył z Arminią Bielefeld 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na wohninvest WESERSTADION w Bremie.

L. Bittencourt 27'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 mecze jedenastka Werderu (”Zielono-Biali”) wygrała 19 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Już w pierwszych minutach jedenastka Arminii Bielefeld próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedynego gola meczu strzelił Leonardo Bittencourt dla zespołu Werderu. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jean-Manuel Mbom.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marcowi Friedlowi z Werderu. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Zielono-Białych”.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Andersonowi-Lendzie Lucoquiemu, zawodnikowi Arminii Bielefeld. W 71. minucie Sergio Córdova został zmieniony przez Svena Schipplocka.

W tej samej minucie trener Arminii Bielefeld postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Andersona-Lendę Lucoquiego. Na boisko wszedł Jacob Laursen, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Chwilę później trener Werderu postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Davy'ego Klaassena wszedł Christian Groß, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Między 75. a 89. minutą, boisko opuścili ”Zielono-Biali”: Niclas Füllkrug, Leonardo Bittencourt, Joshua Sargent, Jean-Manuel Mbom, na ich miejsce weszli: Tahith Chong, Johannes Eggestein, Davie Selke, Niklas Moisander. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ritsu Doana, Cebia Soukou zajęli: Jóan Edmundsson, Reinhold Yabo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Maximilianowi Eggesteinowi i Mike van der Hoornowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Stefan Ortega Moreno
89′ Jean-Manuel Mbom
Cédric Brunner
Theodor Gebre Selassie
Amos Pieper
40′ Marco Friedl
Mike van der Hoorn90′
Ludwig Augustinsson
Anderson-Lenda Lucoqui52′ 71′
Milos Veljkovic
Manuel Prietl
 27′ 81′ Leonardo Bittencourt
Sergio Duvan Córdova Lezama71′
75′ Davy Klaassen
Cebio Soukou88′
90′ Maximilian Eggestein
Marcel Hartel
81′ Joshua Thomas Sargent
Ritsu Doan88′
75′ Niclas Füllkrug
Fabian Klos
Stefanos Kapino
Oscar Linnér
Felix Agu
Jacob Barrett Laursen71′
75′ Christian Groß
Joakim Nilsson
89′ Niklas Moisander
Jóan Símun Edmundsson88′
75′ Tahith Chong
Christian Gebauer
81′ Johannes Eggestein
Fabian Kunze
Yuya Osako
Nils Seufert
81′ Davie Selke
Reinhold Yabo88′
Nick Woltemade
Sven Schipplock71′

Przewaga drużyny Arminii Bielefeld w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Werderu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.