• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 3. kolejka Bundesligi: Eintracht Frankfurt - TSG 1899 Hoffenheim 2-1 (0-1)

3 października na Deutsche Bank Park we Frankfurcie nad Menem odbyło się spotkanie 3. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Eintrachtu Frankfurt i TSG Hoffenheim. Mecz zakończył się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-1. Starcie obejrzało 8 000 widzów.

3. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-03 15:30 | Stadion: Deutsche Bank Park | Widzów: 8000 | Arbiter: Manuel Gräfe
A. Kramarić 18'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSG Hoffenheim w 18. minucie spotkania, gdy Andrej Kramarić zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Christoph Baumgartner.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Rodego z Eintrachtu Frankfurt, a w 41. minucie Dennisa Geigera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki TSG Hoffenheim.

W 52. minucie kartką został ukarany Steven Zuber, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Daichi Kamada. Sytuację bramkową stworzył Bas Dost.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Florianowi Grillitschowi z TSG Hoffenheim. W 63. minucie David Abraham zastąpił Tutę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Eintrachtu Frankfurt przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Bas Dost dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomógł André Silva.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze TSG Hoffenheim: Ihlas Bebou, Mijat Gaćinović, a na ich miejsce weszli Robert Skov, Dennis Geiger. W następstwie utraty gola trener ”Wieśniaki” postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Christopha Baumgartnera i na pole gry wprowadził napastnika Ishaka Belfodila. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Eintrachtu Frankfurt postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Basa Dosta. Na boisko wszedł Ragnar Ache, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 83. minucie kartkę otrzymał Stefan Posch z drużyny gości. W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Timothy Chandler, Aymen Barkok, a na ich miejsce weszli Daichi Kamada, Steven Zuber. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Oliver Baumann
63′ David Ángel Abraham
Stefan Posch83′
Martin Hinteregger
Kevin Akpoguma
Makoto Hasebe
Kevin Vogt
35′ Sebastian Rode
Pavel Kaderabek
Almamy Touré
Christoph Baumgartner77′
Stefan Ilsanker
Dennis Geiger41′ 72′
52′ 87′ Steven Zuber
Robert Skov72′
 54′ 87′ Daichi Kamada
Florian Grillitsch57′
 71′ 80′ Bas Dost
Melayro Bogarde
63′ Lucas Silva Melo
Joshua Brenet
Danny Vieira da Costa
Kasim Adams Nuhu
87′ Aymen Barkok
Mijat Gaćinović72′
87′ Timothy Chandler
Ihlas Bebou72′
Dominik Kohr
Ishak Belfodil77′
Djibril Sow
Jacob Bruun Larsen
80′ Ragnar Ache
João Klauss De Mello

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom TSG Hoffenheim przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół ”Wieśniaki” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.