• 5 .Bayer 04 Leverkusen (63 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Liga niemiecka - 3. kolejka Bundesligi: Eintracht Frankfurt - Fortuna Düsseldorf 2-1 (0-1)

1 września na Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem odbyło się starcie 3. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Eintrachtu Frankfurt i Fortuny Düsseldorf. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-1. Pojedynek obejrzało 49 800 widzów.

3. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-09-01 18:00 | Stadion: Commerzbank-Arena | Widzów: 49800 | Arbiter: F. Willenborg
R. Hennings 36'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Jedenastka Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) wygrała aż 24 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 10.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kaana Ayhana z Fortuny Düsseldorf, a w 26. minucie Daichiego Kamadę z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie piłkarze Fortuny Düsseldorf nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Rouwen Hennings. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alfredo Morales.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Niko Gießelmann z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortuny Düsseldorf.

Drugą połowę drużyna ”Orły” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dejana Joveljicia wszedł Bas Dost. W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andre'a Hoffmanna z Fortuny Düsseldorf, a w 51. minucie Dominika Kohra z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Bas Dost. Przy zdobyciu bramki pomógł Gonçalo Paciência.

W 64. minucie kartką został ukarany Adam Bodzek, piłkarz gości. W 65. minucie Dawid Kownacki został zastąpiony przez Jeana Zimmera. W tej samej minucie trener Eintrachtu Frankfurt postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Sebastiana Rodego. Na boisko wszedł Mijat Gaćinović, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 74. minucie Erik Thommy został zmieniony przez Thomasa Pledla, a za Rouwena Henningsa wszedł na boisko Kenan Karaman, co miało wzmocnić zespół Fortuny Düsseldorf. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Kohra na Djibril Sowa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gonçalo Paciência wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eintrachtu Frankfurt, strzelając kolejnego gola w 86. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Danny Vieira.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Andre Hoffmann49′
26′ Daichi Kamada
Alfredo Morales
51′ 82′ Dominik Kohr
Erik Thommy74′
Filip Kostić
Oliver Fink
65′ Sebastian Rode
Matthias Zimmermann
46′ Dejan Joveljić
Rouwen Hennings  36′ 78′
 86′ Gonçalo Mendes Paciencia
Thomas Pledl74′
65′ Mijat Gaćinović
Jean Zimmer65′
82′ Djibril Sow
Kenan Karaman78′
46′  57′ Bas Dost
Bernard Tekpetey

Arbiter w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom Fortuny Düsseldorf, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.