• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 3. kolejka Bundesligi: Borussia Dortmund - SC Freiburg 4-0 (1-0)

3 października na Signal-Iduna-Park odbyło się starcie 3. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Dortmund i SC Freiburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 4-0. Na stadionie stawiło się 11 500 widzów.

3. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-03 15:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 11500 | Arbiter: Guido Winkmann
F. Passlack 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 starć jedenastka Borussii Dortmund wygrała 26 razy i zanotowała trzy porażki oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Borussii Dortmund zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu SC Freiburg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 31. minucie spotkania, gdy Erling Haaland strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Giovanni Reyna.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Borussii Dortmund.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Emre Can. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Giovanni Reyna.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Matsa Hummelsa, zawodnika Borussii Dortmund. W tej samej minucie Roland Sallai został zastąpiony przez Vincenza Grifa. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy SC Freiburg: Kwon Chang-Hoon, Keven Schlotterbeck, Jeong Woo-Yeong, a na ich miejsce weszli Nils Petersen, Manuel Gulde, Lucas Höler.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Kwon Chang-Hoonowi z SC Freiburg.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Erling Haaland z Borussii Dortmund. Po raz trzeci sytuację bramkową stworzył Giovanni Reyna.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 4-0 podwyższył Felix Passlack. W zdobyciu bramki pomógł Erling Haaland.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Florian Müller
 47′ Emre Can
Manuel Gulde55′
Manuel Obafemi Akanji
Dominique Heintz
55′ Mats Hummels
Philipp Lienhart
71′ Jude Bellingham
Baptiste Santamaría
84′ Thomas Meunier
Jonathan Schmid84′
71′ Marco Reus
Roland Sallai55′
81′ Giovanni Alejandro Reyna
Lucas Höler55′
84′ Raphaël Guerreiro
Christian Guenter
Axel Witsel
Nicolas Höfler
 31′, 66′ Erling Haaland
Lukas Kübler84′
84′ Nico Schulz
Keven Schlotterbeck55′
71′ Julian Brandt
Amir Abrashi
81′ Reinier Jesus Carvalho
Carlo Boukhalfa
Mahmoud Dahoud
Vincenzo Grifo55′
71′ Thomas Delaney
Woo-Yeong Jeong55′
84′  90′ Felix Passlack
Chang-Hoon Kwon55′ 57′

Drużyna Borussii Dortmund była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.