• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 3. kolejka Bundesligi: 1. FC Koeln - Borussia VfL Moenchengladbach 1-3 (0-2)

3 października na RheinEnergieStadion w Kolonii odbyło się starcie 3. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Koeln i Borussii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Borussii 3-1. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

3. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-03 15:30 | Stadion: RheinEnergieStadion | Widzów: 300 | Arbiter: Marco Fritz
L. Stindl 56'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 87 starć zespół Borussii wygrał 47 razy i zanotował 24 porażki oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii w 14. minucie spotkania, gdy Alassane Plea zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Jonas Hofmann.

Drużyna FC Koeln ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry wynik na 0-2 podwyższył Stefan Lainer. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Jonas Hofmann.

Między 31. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Koeln wyszła w zmienionym składzie, za Rafaela Czichosa wszedł Marius Wolf.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 56. minucie spotkania, gdy Lars Stindl zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 66. minucie Kingsley Ehizibue został zastąpiony przez Dimitrisa Limnios.

W 69. minucie Marcus Thuram został zmieniony przez Patricka Herrmanna, a za Larsa Stindla wszedł na boisko Hannes Wolf, co miało wzmocnić zespół Borussii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ondreja Dudę na Jana Thielmanna oraz Dominicka Drexlera na Toluwalase'a Arokodare'a. W 82. minucie kartkę dostał Patrick Herrmann, zawodnik gości.

Mimo że jedenastka FC Koeln nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 64 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Elvis Rexhbecaj. Asystę przy bramce zaliczył Sebastiaan Bornauw.

W 86. minucie Ellyes Skhiri został zmieniony przez Marca Högera, co miało wzmocnić drużynę FC Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alassane'a Pleę na Breela Embolo oraz Jonasa Hofmanna na Ibrahimę Traoré. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Frederikowi Sørensenowi i Stefanowi Lainerowi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Yann Sommer
90′ Frederik Sørensen
Stefan Lainer  16′ 90′
46′ Rafael Czichos
Matthias Ginter
Sebastiaan Bornauw
Nico Elvedi
77′ Ondrej Duda
Ramy Bensebaini31′
31′ 66′ Kingsley Ehizibue
Christoph Kramer
Jannes-Kilian Horn
Jonas Hofmann88′
 84′ 35′ Elvis Rexhbecaj
Marcus Thuram69′
86′ Ellyes Skhiri
Florian Neuhaus
77′ Dominick Drexler
Michael Lang
86′ Marco Höger
Oscar Wendt
Salih Özcan
Rocco Reitz
77′ Jan Thielmann
Hannes Wolf77′
46′ Marius Wolf
Breel Donald Embolo88′
77′ Toluwalase Emmanuel Arokodare
Patrick Herrmann69′ 82′
66′ Dimitris Limnios
Ibrahima Traoré88′

Jedenastka Borussii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Borussii w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.