• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Liga niemiecka - 29. kolejka Bundesligi: Schalke 04 Gelsenkirchen - Werder Brema 0-1 (0-1)

30 maja na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbyło się starcie 29. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i Werderu. Mecz zakończył się zwycięstwem Werderu 1-0.

L. Bittencourt 32'

Drużyna Werderu (”Zielono-Biali”) przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy (”Czeladnicy”) i jedną drużynie przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Leonardo Bittencourt dla jedenastki ”Zielono-Białych”. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Milot Rashica.

W 44. minucie arbiter pokazał kartkę Westonowi McKenniemu z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Werderu.

Kibice ”Zielono-Białych” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yuyę Osakę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Leonardo Bittencourt. Drugą połowę drużyna ”Czeladników” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rabbiego Matondo, Jeana-Claira Todibo weszli Benito Raman, Bastian Oczipka.

Trener Schalke 04 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Nassim Boujellab, a murawę opuścił Weston McKennie. W 58. minucie Milot Rashica zastąpił Davie Selkego. Od 58 minuty boisko opuścili zawodnicy Schalke 04: Michael Gregoritsch, Juan Miranda, na ich miejsce weszli: Ahmed Kutucu, Guido Burgstaller. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joshui Sargent, Yui Osaki zajęli: Philipp Bargfrede, Christian Groß.

Od 63. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jiří Pavlenka
90′ Ozan Muhammed Kabak
Marco Friedl
Jonjoe Kenny
Theodor Gebre Selassie
80′ Juan Miranda González
Sebastian Langkamp20′
Salif Sané
Niklas Moisander
26′ 46′ Jean-Clair Todibo
Kevin Vogt
3′ 58′ Michael Gregoritsch
Milot Rashica58′
Daniel Caligiuri
Leonardo Bittencourt  32′ 46′
44′ 55′ Weston McKennie
Maximilian Eggestein
Alessandro Schöpf
Davy Klaassen
46′ Rabbi Matondo
Christian Groß90′
46′ Bastian Oczipka
Michael Lang
Malick Thiaw
Philipp Bargfrede70′
55′ 83′ Nassim Boujellab
Fin Bartels
80′ Guido Burgstaller
Yuya Osako46′ 63′ 90′
58′ Ahmed Kutucu
Davie Selke58′ 90′
46′ Benito Raman
Nick Woltemade

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka ”Czeladników” w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.