• 5 .Bayer 04 Leverkusen (63 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Liga niemiecka - 29. kolejka Bundesligi: Bayern Monachium - Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 5-0 (3-0)

30 maja na Allianz Arena w Monachium odbył się mecz 29. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayernu Monachium i Fortuny Düsseldorf. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium 5-0.

A. Davies 52'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Fortuny Düsseldorf przebywa na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to jedenastka Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fortuny Düsseldorf Mathias Jorgensen.

W 26. minucie kartką został ukarany Kenan Karaman, piłkarz Fortuny Düsseldorf.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie wynik na 2-0 podwyższył Benjamin Pavard. Asystę zaliczył Joshua Kimmich.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy trafił Robert Lewandowski. To już trzydzieste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Thomasa Muellera.

Na drugą połowę drużyna ”Bawarczyków” wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Hernándeza wszedł Mickaël Cuisance.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie Robert Lewandowski ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-0. Przy zdobyciu bramki pomógł Serge Gnabry.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w 52. minucie spotkania, gdy Alphonso Davies zdobył piątą bramkę. W 57. minucie w jedenastce Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Valon Berisha wszedł za Kevina Stögera.

Trener Fortuny Düsseldorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcela Sobottkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Alfredo Morales. W 62. minucie Benjamin Pavard został zastąpiony przez Odriozolę. W tej samej minucie trener Bayernu Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ivan Periszić, a murawę opuścił Kingsley Coman.

Między 66. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortuny Düsseldorf: Erik Thommy, Matthias Zimmermann, Marcel Sobottka, na ich miejsce weszli: Markus Suttner, Jean Zimmer, Thomas Pledl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thomasa Muellera, Serge'a Gnabrego zajęli: Joshua Zirkzee, Oliver Meier. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Markus Suttner z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Adam Bodzek
46′ Lucas Hernández Pi
Niko Gießelmann
Joshua Kimmich
Andre Hoffmann
 29′ 62′ Benjamin Pavard
Mathias Jorgensen 15′ (samob.)
62′ Kingsley Coman
Alfredo Morales57′
 52′ Alphonso Davies
Kevin Stöger57′
78′ Serge Gnabry
Erik Thommy66′
Leon Goretzka
Matthias Zimmermann67′
 43′, 50′ Robert Lewandowski
Kenan Karaman26′
75′ Thomas Mueller
Steven Skrzybski
Sven Ulreich
Michael Rensing
Jerome Boateng
Robin Bormuth
62′ Álvaro Odriozola Arzallus
Markus Suttner66′ 90′
46′ Mickaël Cuisance
Valon Berisha57′
Aginaga Javi Martinez
Kelvin Ofori
78′ Oliver Batista Meier
Thomas Pledl73′
62′ Ivan Periszić
Marcel Sobottka57′ 73′
Sarpreet Singh
Jean Zimmer67′
75′ Joshua Zirkzee
Rouwen Hennings

Zespół Bayernu Monachium był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników Bayernu Monachium żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.