• 5 .Bayer 04 Leverkusen (63 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Liga niemiecka - 28. kolejka Bundesligi: Werder Brema - Borussia VfL Moenchengladbach 0-0

W spotkaniu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 26 maja, zespół Werderu zremisował z Borussią 0-0. Starcie odbyło się na wohninvest WESERSTADION w Bremie.

28. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-05-26 20:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Arbiter: M. Gräfe
Werder Brema
Borussia VfL Moenchengladbach
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Werderu (”Zielono-Biali”) plącze się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Borussii zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Werder: Theodorowi Gebre'owi w 34. i Milosowi Veljkovicowi w 41. minucie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Tony Jantschke z drużyny gości. Była to 47. minuta meczu. W 62. minucie za Yuyę Osakę wszedł Leonardo Bittencourt.

Po chwili trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Jonas Hofmann, a murawę opuścił Lars Stindl. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Werderu doszło do zmiany. Fin Bartels wszedł za Milota Rashicę.

Nico Elvedi
34′ Theodor Gebre Selassie
Matthias Ginter
Niklas Moisander
Tony Jantschke47′ 71′
41′ Milos Veljkovic
Stefan Lainer
86′ Milot Rashica
Lars Stindl71′
62′ Yuya Osako
Marcus Thuram82′
74′ Joshua Thomas Sargent
László Benes82′
86′ Fin Bartels
Jonas Hofmann71′
62′ Leonardo Bittencourt
Famana Quizera
Ilia Iliev Gruev
Patrick Herrmann82′
74′ Davie Selke
Caetano de Araújo Raffael
Nick Woltemade
Ibrahima Traoré

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. ”Zielono-Biali” otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Borussii w drugiej połowie dokonał czterech zmian.