• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Liga niemiecka - 28. kolejka Bundesligi: FC Augsburg - SC Paderborn 07 0-0

27 maja na WWK Arena odbył się pojedynek 28. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Augsburg i SC Paderborn. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

28. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-05-27 20:30 | Stadion: WWK Arena | Arbiter: D. Aytekin
FC Augsburg
SC Paderborn 07
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka SC Paderborn wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Klausowi Gjasuli z zespołu gości. W 62. minucie Gerrit Holtmann został zmieniony przez Kaiego Prögera.

W tej samej minucie trener SC Paderborn postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sven Michel, a murawę opuścił Streli Mamba. Trener FC Augsburg postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Eduarda Löwena i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Córdovę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie arbiter pokazał kartkę Jeffreyowi Gouweleeuwowi, piłkarzowi gospodarzy.

Christopher Antwi-Adjej
75′ Tin Jedvaj
Jamilu Collins
82′ Philipp Max
Uwe Hünemeier
Felix Uduokhai
Laurent Jans88′
67′ Daniel Baier
Sebastian Schonlau
Rani Khedira
Klaus Gjasula52′ 79′
75′ Eduard Löwen
Gerrit Holtmann62′
Florian Niederlechner
Sebastian Vasiliadis87′
67′ Marco Richter
Streli Mamba62′
Ruben Vargas
Dennis Srbeny
Tomasz Koubek
Jannik Huth
75′ 84′ Jeffrey Gouweleeuw
Christian Strohdiek
82′ Stephan Lichtsteiner
Mohamed Dräger
Reece Oxford
Sven Michel62′
Marek Suchy
Kai Pröger62′
67′ Carlos Gruezo
Abdelhamid Sabiri79′
67′ Noah Joel Sarenren Bazee
Ben Zolinski88′
Georg Teigl
Dennis Jastrzembski
75′ Sergio Duvan Córdova Lezama
Marlon Ritter87′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.