• 5 .Bayer 04 Leverkusen (63 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Liga niemiecka - 28. kolejka Bundesligi: 1. FC Union Berlin - 1. FSV Mainz 05 1-1 (1-1)

W spotkaniu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 27 maja, zespół FC Union Berlin zremisował z FSV Mainz 05 1-1 (1-1). Mecz odbył się na Stadionie An der Alten Försterei.

28. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-05-27 20:30 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Arbiter: R. Schröder
1. FC Union Berlin
1. FSV Mainz 05
1
1
M. Ingvartsen 33'
R. Baku 13'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół FSV Mainz 05 wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Mainz 05 w 13. minucie spotkania, gdy Ridle Baku zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Leandro Barreiro.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Robert Andrich z zespołu gospodarzy. Była to 20. minuta starcia.

Zawodnicy FC Union Berlin nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił Marcus Ingvartsen.

W 41. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Robert Andrich osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 20. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Trener FSV Mainz 05 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Taiwa Awoniyiego. Na boisko wszedł Karim Onisiwo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener FC Union Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Grischa Prömel, a murawę opuścił Marius Bülter.

W 73. minucie Robin Quaison został zmieniony przez Dong-won Ji. W 74. minucie Marcus Ingvartsen został zmieniony przez Joshuę Meesa, co miało wzmocnić drużynę FC Union Berlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pierre'a Malonga na Dannego Latzę oraz Jeana-Philippe'a Matetę na Ádáma Szalaiego. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Florian Müller
90′ Marvin Friedrich
Jeffrey Bruma
Julian Ryerson
Alexander Hack
78′ Keven Schlotterbeck
Moussa Niakhate
Neven Subotić
Ridle Bote Baku  13′
Christopher Trimmel
Leandro Barreiro Martins
20′ 41′ Robert Andrich
Pierre Kunde Malong82′
65′ Marius Bülter
Jean-Philippe Mateta82′
Christian Gentner
Taiwo Michael Awoniyi63′
Sebastian Andersson
Jean-Paul Boëtius78′
 33′ 74′ Marcus Ingvartsen
Edimilson Fernandes
74′ Joshua Mees
Danny Latza82′ 89′
65′ Grischa Prömel