• 5 .Borussia M' Gladbach (53 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (42 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (42 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (38 pkt.)

Liga niemiecka - 27. kolejka Bundesligi: VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 0-2 (0-1)

23 maja na VOLKSWAGEN ARENA odbył się mecz 27. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg i Borussii Dortmund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Borussii Dortmund 2-0.

A. Hakimi 78'

Drużyna Borussii Dortmund bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Borussii Dortmund wygrała aż 27 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 10.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Dortmund w 32. minucie spotkania, gdy Raphaël Guerreiro zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Thorgan Hazard.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Borussii Dortmund.

Na drugą połowę zespół Borussii Dortmund wyszedł w zmienionym składzie, za Matsa Hummelsa wszedł Emre Can. W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Delaneya z Borussii Dortmund, a w 60. minucie Daniela Ginczka z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Vfl Wolfsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Josip Brekalo, a murawę opuścił Daniel Ginczek. W tej samej minucie Jérôme Roussillon został zmieniony przez Feliksa Klausa. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johna Brooksa z ”Wilków”, a w 74. minucie Thorgana Hazarda z drużyny przeciwnej.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Borussii Dortmund doszło do zmiany. Jadon Sancho wszedł za Juliana Brandta.

Zespół Vfl Wolfsburg ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie wynik na 0-2 podwyższył Achraf Hakimi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jadon Sancho.

Kibice Borussii Dortmund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giovanniego Reynę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Thorgan Hazard. Na osiem minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Felix Klaus osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 83. minucie Thomas Delaney został zmieniony przez Leonarda Balerdiego, a za Raphaëla Guerreiro wszedł na boisko Marcel Schmelzer, co miało wzmocnić drużynę Borussii Dortmund. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Admira Mehmediego na João Victora.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Vfl Wolfsburg: Maximilianowi Arnoldowi w 86. minucie i Xaverowi Schlagerowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Roman Buerki
65′ John Brooks
Manuel Obafemi Akanji
Kevin Mbabu
Raphaël Guerreiro  32′ 83′
Marin Pongracic
Achraf Hakimi Mouh  78′
64′ Jérôme Roussillon
Mats Hummels46′
86′ Maximilian Arnold
Łukasz Piszczek
85′ Admir Mehmedi
Mahmoud Dahoud
90′ Xaver Schlager
Thomas Delaney55′ 83′
Renato Steffen
Erling Haaland
Wout Weghorst
Julian Brandt65′
60′ 64′ Daniel Ginczek
Mateu Jaume Morey Bauzà
64′ Josip Brekalo
Marcel Schmelzer83′
Luca Horn
Emre Can46′
64′ 82′ Felix Klaus
Mario Goetze
Julian Justvan
Tobias Raschl
Omar Marmoush
Giovanni Alejandro Reyna79′
85′ João Victor Santos Sa
Jadon Sancho65′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Borussii Dortmund pokazał dwie żółte.

Zespół Vfl Wolfsburg w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.