• 5 .RB Lipsk (3 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

Liga niemiecka - 26. kolejka Bundesligi: 1. FC Union Berlin - Bayern Monachium 0-2 (0-1)

W pojedynku 26. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 17 maja, jedenastka FC Union Berlin przegrała z Bayernem Monachium 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie An der Alten Försterei.

26. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-05-17 18:00 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Arbiter: F. Willenborg
1. FC Union Berlin
Bayern Monachium
0
2
R. Lewandowski 41'
B. Pavard 81'

Drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christophera Lenza z FC Union Berlin, a w 36. minucie Alphonsa Daviesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w 40. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już dwudzieste szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Bawarczyków”.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Keven Schlotterbeck z zespołu gospodarzy. Była to 51. minuta spotkania. W 71. minucie Leon Goretzka został zmieniony przez Kingsleya Comana.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy FC Union Berlin: Christian Gentner, Sebastian Andersson, a na ich miejsce weszli Robert Andrich, Anthony Ujah.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Bayernu Monachium, strzelając kolejnego gola. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Pavard. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joshua Kimmich.

Trener FC Union Berlin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joshuę Meesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Marcus Ingvartsen. Chwilę później trener ”Bawarczyków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Ivan Periszić, a murawę opuścił Serge Gnabry. W tej samej minucie Marius Bülter został zmieniony przez Juliana Ryersona, a za Grischę Prömel wszedł na boisko Felix Kroos, co miało wzmocnić jedenastkę FC Union Berlin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Muellera na Mickaëla Cuisance'a.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Benjamin Pavard  81′
51′ Keven Schlotterbeck
Jerome Boateng
Neven Subotić
David Alaba
Christopher Trimmel
Alphonso Davies37′
71′ Robert Andrich
Joshua Kimmich
86′ Grischa Prömel
Alcantara Thiago
81′ Marcus Ingvartsen
Thomas Mueller90′
13′ Christopher Lenz
Leon Goretzka71′
86′ Marius Bülter
Serge Gnabry85′
71′ Anthony Ujah
Robert Lewandowski  41′ (k.)
Moritz Nicolas
Sven Ulreich
86′ Julian Ryerson
Lars Lukas Mai
Ken Reichel
Álvaro Odriozola Arzallus
71′ Christian Gentner
Lucas Hernández Pi
81′ Joshua Mees
Mickaël Cuisance90′
86′ Felix Kroos
Ivan Periszić85′
Michael Parensen
Joshua Zirkzee
71′ Sebastian Andersson
Kingsley Coman71′
Sebastian Polter

Zespół ”Bawarczyków” był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna FC Union Berlin w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.