• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Liga niemiecka - 24. kolejka Bundesligi: Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 - Hertha Berlin 3-3 (3-0)

28 lutego na Merkur Spiel-Arena odbył się pojedynek 24. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Fortuny Düsseldorf i Herthy Berlin. Mecz zakończył się remisem 3-3. Na stadionie zasiadło 31 632 widzów.

24. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-28 20:30 | Stadion: Merkur Spiel-Arena | Widzów: 31632 | Arbiter: T. Stieler
K. Piątek 75'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka Fortuny Düsseldorf wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Kenan Karaman. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kevin Stöger.

Prawie natychmiast Erik Thommy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny Düsseldorf, zdobywając kolejną bramkę w dziewiątej minucie meczu. Asystę zaliczył Matthias Zimmermann.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukasa Klüntera z Herthy Berlin, a w 40. minucie Erika Thommego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortuny Düsseldorf w 45. minucie spotkania, gdy Kenan Karaman strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce ponownie zanotował Matthias Zimmermann.

Na drugą połowę zespół Herthy Berlin wyszedł w zmienionym składzie, za Javaira Dilrosuna wszedł Maximilian Mittelstädt. Trener Herthy Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marius Wolf, a murawę opuścił Dodi Lukébakio.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adama Bodzka z Fortuny Düsseldorf, a w 60. minucie Matheusa Cunhę z drużyny przeciwnej. Trener Fortuny Düsseldorf wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nanę Ampomaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kenan Karaman.

W 64. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Fortuny Düsseldorf Erik Thommy.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 66. minucie gola kontaktowego strzelił Matheus Cunha. Bramka padła po podaniu Mariusa Wolfa.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fortuny Düsseldorf doszło do zmiany. Mathias Jorgensen wszedł za Erika Thommego. W 74. minucie Valon Berisha został zastąpiony przez Alfreda Moralesa. W 75. minucie Krzysztof Piątek wyrównał wynik meczu z karnego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Herthy Berlin doszło do zmiany. Vedad Ibiszević wszedł za Krzysztofa Piątka. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Anga Dedryck Boyata
52′ Adam Bodzek
Lukas Klünter35′
Andre Hoffmann
Karim Rekik
Markus Suttner
Jordan Torunarigha
74′ Valon Berisha
Vladimir Darida
Kevin Stöger
Javairô Dilrosun46′
 9′ 64′ (samob.) 40′ 69′ Erik Thommy
Per Ciljan Skjelbred
Matthias Zimmermann
Krzysztof Piątek  75′ (k.) 90′
 6′, 45′ 63′ Kenan Karaman
Maximilian Mittelstädt46′
69′ Mathias Jorgensen
Marvin Plattenhardt
63′ Nana Opoku Ampomah
Marko Grujić
Oliver Fink
Mathew Allan Leckie
74′ Alfredo Morales