• 5 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 6 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 7 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Liga niemiecka - 24. kolejka Bundesligi: Borussia Dortmund - SC Freiburg 1-0 (1-0)

29 lutego na Signal-Iduny-Park odbył się mecz 24. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Dortmund i SC Freiburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 1-0. Na stadionie stawiło się 81 365 widzów.

24. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-29 15:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 81365 | Arbiter: R. Hartmann
Borussia Dortmund
SC Freiburg
1
0
J. Sancho 15'

Zespół Borussii Dortmund bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań zespół Borussii Dortmund wygrał 25 razy i zanotował trzy porażki oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Borussii Dortmund zdobył Jadon Sancho w 15. minucie. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Thorgan Hazard.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Borussii Dortmund.

Na drugą połowę zespół Borussii Dortmund wyszedł w zmienionym składzie, za Matsa Hummelsa wszedł Manuel Akanji. Także w jedenastce SC Freiburg w czasie przerwy zaszły zmiany, za Janika Haberera wszedł Yannik Keitel. W 63. minucie za Juliana Brandta wszedł Erling Haaland.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Emre Can z zespołu gospodarzy. Była to 68. minuta pojedynku. Po chwili trener SC Freiburg postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Rolanda Sallaiego. Na boisko wszedł Lucas Höler, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. A kibice Borussii Dortmund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giovanniego Reynę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Thorgan Hazard.

W 86. minucie w zespole SC Freiburg doszło do zmiany. Nico Schlotterbeck wszedł za Dominique'a Heintza. W drugiej połowie nie padły bramki.

Manuel Gulde
46′ Mats Hummels
Dominique Heintz86′
Łukasz Piszczek
Philipp Lienhart
Dan-Axel Zagadou
Vincenzo Grifo
81′ Thorgan Hazard
Janik Haberer46′
63′ Julian Brandt
Nicolas Höfler
68′ Emre Can
Roland Sallai70′
 15′ Jadon Sancho
Jonathan Schmid
Axel Witsel
Nils Petersen
Marwin Hitz
Mark Flekken
46′ Manuel Obafemi Akanji
Brandon Joel Gaetano Borrello
81′ Giovanni Alejandro Reyna
Lucas Höler70′
63′ Erling Haaland

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Borussii Dortmund przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.