• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi: VfL Wolfsburg - 1. FSV Mainz 05 4-0 (2-0)

23 lutego na VOLKSWAGEN ARENA odbyło się starcie 23. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg i FSV Mainz 05. Mecz zakończył się zwycięstwem Vfl Wolfsburg 4-0. Na stadionie stawiło się 21 058 widzów.

23. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-23 18:00 | Stadion: VOLKSWAGEN ARENA | Widzów: 21058 | Arbiter: B. Cortus
Y. Gerhardt 49'

Zespół FSV Mainz 05 przed meczem zajmował 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań drużyna Vfl Wolfsburg (”Wilki”) wygrała 14 razy i zanotowała siedem porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vfl Wolfsburg w 21. minucie spotkania, gdy Josip Brekalo zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Wout Weghorst.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Leandrowi Barreiro z FSV Mainz 05. Była to 31. minuta pojedynku.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Wilków”, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Renato Steffen.

Drugą połowę drużyna FSV Mainz 05 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Leandra Barreiro wszedł Jean-Paul Boëtius.

Prawie natychmiast Yannick Gerhardt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vfl Wolfsburg, zdobywając kolejną bramkę w 49. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Daniel Ginczek.

Niedługo później trener FSV Mainz 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Karim Onisiwo, a murawę opuścił Daniel Brosinski. W 65. minucie kartką został ukarany Ronaël Pierre-Gabriel, zawodnik gości. W 67. minucie za Levina Öztunalego wszedł Jean-Philippe Mateta.

W 68. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Renato Steffen z ”Wilków”. Kibice Vfl Wolfsburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia João Victora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Renato Steffen.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Ronaël Julien Pierre-Gabriel65′
 21′ 82′ Josip Brekalo
Ridle Bote Baku
 49′ Yannick Gerhardt
Leandro Barreiro Martins31′ 46′
Xaver Schlager
Danny Latza
 45′, 68′ 71′ Renato Steffen
Levin Mete Öztunali67′
74′ Daniel Ginczek
Jean-Paul Boëtius46′
82′ Mamoudou Karamoko
Edimilson Fernandes
Iba May
Pierre Kunde Malong
74′ Admir Mehmedi
Dong-won Ji
71′ João Victor Santos Sa
Jean-Philippe Mateta67′
Ismail Azzaoui
Karim Onisiwo62′

Jedenastka FSV Mainz 05 miała 14 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FSV Mainz 05 przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.