Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi: SC Freiburg - Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 0-2 (0-1)

W pojedynku 23. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 22 lutego, drużyna SC Freiburg przegrała z Fortuną Düsseldorf 0-2 (0-1). Mecz na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim obejrzało 24 000 widzów.

W  pojedynku 23. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 22 lutego, drużyna SC Freiburg przegrała  z Fortuną Düsseldorf  0-2 (0-1). Mecz na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim obejrzało 24 000 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół Fortuny Düsseldorf wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Markus Suttner został zmieniony przez Nika Gießelmanna.

W 34. minucie kartkę dostał Kaan Ayhan z drużyny gości.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Fortuny Düsseldorf w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Andre Hoffmann. Przy zdobyciu bramki asystował Kevin Stöger.

W 44. minucie kartką został ukarany Valon Berisha, piłkarz Fortuny Düsseldorf. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortuny Düsseldorf.

Drugą połowę drużyna SC Freiburg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kwon Chang-Hoona wszedł Nils Petersen. W 52. minucie kartkę dostał Niko Gießelmann, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny Düsseldorf w 61. minucie spotkania, gdy Erik Thommy strzelił drugiego gola. Ponownie sytuację bramkową stworzył Kevin Stöger.

Niedługo później trener Fortuny Düsseldorf postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Valona Berishę. Na boisko wszedł Alfredo Morales, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trener SC Freiburg postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Roland Sallai, a murawę opuścił Vincenzo Grifo. W 77. minucie Andre Hoffmann został zmieniony przez Mathiasa Jorgensena, co miało wzmocnić zespół Fortuny Düsseldorf. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Guldego na Dominique'a Heintza.

W 90. minucie kartki obejrzał Lucas Höler ze SC Freiburg oraz Kenan Karaman z jedenastki gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Zawodnicy SC Freiburg otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół Fortuny Düsseldorf zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Hertha Berlin. Natomiast 29 lutego Borussia Dortmund będzie gościć drużynę SC Freiburg.