• 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi: Hertha Berlin - 1. FC Koeln 0-5 (0-3)

22 lutego na Olympiastadion Berlin odbył się mecz 23. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Herthy Berlin i FC Koeln. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Koeln 5-0. Pojedynek obejrzało 46 207 widzów.

23. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-22 15:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 46207 | Arbiter: D. Schlager
M. Uth 69'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Herthy Berlin zajmował 13., natomiast jedenastka FC Koeln - 14. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 spotkań zespół FC Koeln wygrał 24 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Jhon Córdoba. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Florian Kainz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Koeln w 22. minucie spotkania, gdy Jhon Córdoba zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Ismaila Jakobsa.

Niedługo później Florian Kainz wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Koeln, strzelając kolejnego gola w 37. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Jhon Córdoba.

W 45. minucie Rafael Czichos został zastąpiony przez Jorge Merégo. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Niklas Stark z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta starcia.

Na drugą połowę jedenastka Herthy Berlin wyszła w zmienionym składzie, za Matheusa Cunhę wszedł Dodi Lukébakio. Drugą połowę zespół Herthy Berlin rozpoczął w zmienionym składzie, za Arne Maiera wszedł Vladimir Darida.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Jorge Merégo, piłkarza gości.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Florian Kainz z FC Koeln. Przy strzeleniu gola pomagał Elvis Rexhbecaj.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Santiago Ascacíbar z Herthy Berlin.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie wynik ustalił Mark Uth.

Chwilę później trener FC Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Simon Terodde, a murawę opuścił Jhon Córdoba. W 77. minucie kartkę obejrzał Elvis Rexhbecaj z drużyny gości. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FC Koeln doszło do zmiany. Marco Höger wszedł za Ismaila Jakobsa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-5.

Ismail Jakobs78′
45′ Niklas Stark
Toni Leistner
69′ Santiago Lionel Ascacíbar
Benno Schmitz
Marko Grujić
Florian Kainz  37′, 62′
46′ Arne Maier
Elvis Rexhbecaj77′
Krzysztof Piątek
Ellyes Skhiri
46′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Jonas Hector
46′ Vladimir Darida
Jan Thielmann
46′ Dodi Lukébakio
Simon Terodde73′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Herthy Berlin w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.