• 5 .SC Freiburg (8 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi: Eintracht Frankfurt - 1. FC Union Berlin 1-2 (0-0)

W starciu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 24 lutego, drużyna Eintrachtu Frankfurt przegrała z FC Union Berlin 1-2 (0-0). Mecz na Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem obejrzało 47 000 widzów.

23. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-24 20:30 | Stadion: Deutsche Bank Park | Widzów: 47000 | Arbiter: D. Aytekin
O. N'Dicka 67' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Eintrachtu Frankfurt próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 39. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Union Berlin i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Union Berlin w 49. minucie spotkania, gdy Sebastian Andersson zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Christopher Lenz.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Yunusowi Mallemu z zespołu gości. W 63. minucie Yunus Malli został zastąpiony przez Marcusa Ingvartsena. W 66. minucie sędzia pokazał kartkę Gonçalowi Paciêncii, zawodnikowi gospodarzy.

W tej samej minucie trener Eintrachtu Frankfurt postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł André Silva, a murawę opuścił Eric Durm.

W 67. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”Orły” Obite N'Dicka. W 71. minucie Obite N'Dicka został zmieniony przez Sebastiana Rodego, co miało wzmocnić jedenastkę Eintrachtu Frankfurt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Gentnera na Grischę Prömel.

W 79. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Union Berlin Florian Hübner. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Anderssona z FC Union Berlin, a w 88. minucie Dominika Kohra z drużyny przeciwnej.

Kibice FC Union Berlin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Feliksa Kroos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marius Bülter. Jedenastce ”Orły” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC Union Berlin.

Marvin Friedrich
66′ Eric Durm
Florian Hübner 79′ (samob.) 44′
Makoto Hasebe
Christopher Lenz
Martin Hinteregger
Julian Ryerson39′
67′ (samob.) 71′ Obite Evan N'Dicka
Neven Subotić
39′ Daichi Kamada
Robert Andrich
Filip Kostić
Marius Bülter90′
Timothy Chandler
Christian Gentner77′
88′ Dominik Kohr
Yunus Malli50′ 63′
66′ Gonçalo Mendes Paciencia
Sheraldo Becker
71′ Sebastian Rode
Marcus Ingvartsen63′
Djibril Sow
Sebastian Polter
66′ Andre Silva
Anthony Ujah

Przewaga drużyny ”Orły” w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Eintrachtu Frankfurt dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół FC Union Berlin w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.