• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - FC Augsburg 2-0 (1-0)

23 lutego na BayArena odbyło się spotkanie 23. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen i FC Augsburg. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bayeru Leverkusen 2-0. Na stadionie stawiło się 23 703 widzów.

N. Amiri 59'

Jedenastka Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Bayeru Leverkusen wygrał aż 12 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 20. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayeru Leverkusen w 25. minucie spotkania, gdy Moussa Diaby zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Kai Havertz.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Tinowi Jedvajowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Aptekarz”.

W 59. minucie Fredrik Jensen zastąpił Rubena Vargasa.

Drużyna FC Augsburg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Nadiem Amiri. Bramka padła po podaniu Svena Bendera.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Wendella z ”Aptekarz”, a w 72. minucie Daniela Baiera z drużyny przeciwnej. Trener Bayeru Leverkusen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Karima Bellarabiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nadiem Amiri. W tej samej minucie w zespole Bayeru Leverkusen doszło do zmiany. Julian Baumgartlinger wszedł za Svena Bendera.

Po chwili trener FC Augsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Eduard Löwen, a murawę opuścił Rani Khedira. W 84. minucie Kai Havertz został zmieniony przez Kerema Demirbaya, co miało wzmocnić jedenastkę ”Aptekarz”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Richtera na Alfreda Finnbogasona. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Tomasz Koubek
72′ Sven Bender
Raphael Framberger
62′ Wendell Nascimento Borges
Jeffrey Gouweleeuw20′
Jonathan Tah
Tin Jedvaj31′
20′ Edmond Fayçal Tapsoba
Philipp Martin Max
Mitchell Weiser
Felix Uduokhai
84′ Kai Havertz
Fredrik Jensen59′
 59′ 72′ Nadiem Amiri
Daniel Baier72′
Exequiel Alejandro Palacios
Rani Khedira15′ 78′
Lucas Nicolás Alario
Marco Richter89′
 25′ Moussa Diaby
Carlos Gruezo
72′ Julian Baumgartlinger
André Hahn
84′ Kerem Demirbay
Eduard Löwen78′
Leon Bailey Butler
Noah Joel Sarenren Bazee
72′ Karim Bellarabi
Ruben Vargas59′
Paulo Henrique Sampaio Filho
Alfred Finnbogason89′

Drużyna Bayeru Leverkusen była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy FC Augsburg. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.