• 5 .SC Freiburg (12 pkt.)
  • 6 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi: TSG 1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 2-3 (1-1)

15 lutego na PreZero Arena w Sinsheim odbyło się starcie 22. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami TSG Hoffenheim i Vfl Wolfsburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vfl Wolfsburg 3-2. Na stadionie zasiadło 22 506 widzów.

W. Weghorst 18',52',71'

Zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Vfl Wolfsburg (”Wilki”) wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maximiliana Arnolda z ”Wilków”, a w 17. minucie Sebastiana Rudego z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Vfl Wolfsburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie Wout Weghorst dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie bramkę wyrównującą zdobył Christoph Baumgartner. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrej Kramarić.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna ”Wieśniaki” wyszła w zmienionym składzie, za Sebastiana Rudego, Ermina Biczakczicia weszli Jacob Bruun, Steven Zuber. W 52. minucie kartkę dostał Benjamin Hübner, zawodnik ”Wieśniaki”.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vfl Wolfsburg w 52. minucie spotkania, gdy Wout Weghorst strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 59. minucie kartkę otrzymał Wout Weghorst z Vfl Wolfsburg. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Andrej Kramarić. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

W 69. minucie za Renata Steffena wszedł Josip Brekalo.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Vfl Wolfsburg przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Wout Weghorst hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 2-3. Bramka padła po podaniu Maximiliana Arnolda.

W następstwie utraty bramki trener TSG Hoffenheim postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Floriana Grillitscha i na pole gry wprowadził napastnika Moanesa Daboura. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Niedługo później trener Vfl Wolfsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Felix Klaus, a murawę opuścił Admir Mehmedi. W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie Vfl Wolfsburg doszło do zmiany. Daniel Ginczek wszedł za Wouta Weghorsta.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Koen Casteels
46′ Ermin Biczakczić
John Brooks
52′ Benjamin Hübner
Robin Knoche
Pavel Kaderabek
Kevin Mbabu
Stefan Posch
Jérôme Roussillon
 45′ Christoph Baumgartner
Renato Steffen69′
74′ Florian Grillitsch
Admir Mehmedi87′
17′ 46′ Sebastian Rudy
Maximilian Arnold7′
Diadie Samassekou
Josuha Guilavogui
 60′ (k.) Andrej Kramarić
Yannick Gerhardt
46′ Steven Zuber
Felix Klaus87′
Sargis Adamyan
Iba May
46′ Jacob Bruun Larsen
João Victor Santos Sa
74′ Moanes Dabour
Daniel Ginczek90′

Zespół Vfl Wolfsburg zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Vfl Wolfsburg obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.