• 5 .SC Freiburg (8 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi: SC Paderborn 07 - Hertha Berlin 1-2 (0-1)

W starciu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 15 lutego, zespół SC Paderborn przegrał z Herthą Berlin 1-2 (0-1). Mecz na Benteler-Arena obejrzało 14 687 widzów.

22. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-15 15:30 | Stadion: Benteler-Arena | Widzów: 14687 | Arbiter: B. Steinhaus
J. Collins 67' (samob.)

Jedenastka SC Paderborn przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Herthy Berlin wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Herthy Berlin nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Anga Boyata. W zdobyciu bramki pomógł Santiago Ascacíbar.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Herthy Berlin.

Drugą połowę drużyna SC Paderborn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bena Zolinskiego wszedł Dennis Srbeny. Także jedenastka Herthy Berlin wyszła w zmienionym składzie, za Pera Skjelbreda wszedł Vladimir Darida. W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Niklasowi Starkowi z jedenastki gości.

Drużyna Herthy Berlin długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 41 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Dennis Srbeny. Asystę przy bramce zanotował Christopher Antwi-Adjej.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Sebastiana Schonlaua, piłkarza SC Paderborn.

W 67. minucie do własnej bramki trafił zawodnik SC Paderborn Jamilu Collins. W 68. minucie kartkę dostał Matheus Cunha z Herthy Berlin.

Chwilę później trener Herthy Berlin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Niklasa Starka. Na boisko wszedł Jordan Torunarigha, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jamilu Collinsowi, zawodnikowi gospodarzy. W 75. minucie Laurent Jans został zmieniony przez Mohameda Drägera.

W 83. minucie w drużynie Herthy Berlin doszło do zmiany. Vedad Ibiszević wszedł za Matheusa Cunhę. A kibice SC Paderborn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Svena Michela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Klaus Gjasula. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Rune Allmenning Jarstein
67′ (samob.) 73′ Jamilu Collins
Anga Dedryck Boyata  10′
75′ Laurent Jans
Maximilian Mittelstädt
66′ Sebastian Schonlau
Santiago Lionel Ascacíbar
86′ Klaus Gjasula
Arne Maier
Sebastian Vasiliadis
Per Ciljan Skjelbred46′
46′ Ben Zolinski
Lukas Klünter
75′ Mohamed Dräger
Marko Grujić
86′ Sven Michel
Vedad Ibiszević83′
Marlon Ritter
Pascal Köpke
46′  51′ Dennis Srbeny
Dodi Lukébakio

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.