• 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi: RB Lipsk - Werder Brema 3-0 (2-0)

15 lutego na Red Bull Arena w Lipsku odbył się pojedynek 22. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami RB Lipsk i Werderu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RB Lipsk 3-0. Na stadionie zasiadło 41 308 widzów.

N. Mukiele 46'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Maximilianowi Eggesteinowi z drużyny gości (”Zielono-Biali”). Była to 16. minuta meczu.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Lukas Klostermann wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk , zdobywając bramkę w 17. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Patrik Schick.

Zespół Werderu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Patrik Schick. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Daniel Olmo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 46. minucie spotkania, gdy Nordi Mukiele zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Konrad Laimer.

W 60. minucie Lukas Klostermann został zmieniony przez Ethana Ampadu. W tej samej minucie trener RB Lipsk postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Amadou Haidara, a murawę opuścił Konrad Laimer. W 61. minucie w zespole Werderu doszło do zmiany. Ömer Toprak wszedł za Kevina Vogta.

Kibice ”Zielono-Białych” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joshuę Sargenta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Yuya Osako. W 69. minucie Daniel Olmo został zmieniony przez Emila Forsberga, co miało wzmocnić zespół RB Lipsk. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Bittencourta na Johannesa Eggesteina w 81. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Dayotchanculle'owi Upamecano z RB Lipsk.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Theodor Gebre Selassie
 17′ 60′ Lukas Klostermann
Niklas Moisander
 46′ Nordi Mukiele Mulere
Milos Veljkovic
83′ Dayotchanculle Upamecano
Kevin Vogt61′
69′ Daniel Olmo Carvajal
Leonardo Bittencourt81′
60′ Konrad Laimer
Maximilian Eggestein16′
Marcel Sabitzer
Davy Klaassen
 39′ Patrik Schick
Milot Rashica
Timo Werner
Yuya Osako65′
Yvon Landry Mvogo
Stefanos Kapino
60′ Ethan Ampadu
Christian Groß
60′ Amadou Haidara
Ömer Toprak61′
Tom Krauß
Ilia Iliev Gruev
Christopher Nkunku
Nuri Sahin
69′ Emil Forsberg