• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi: 1. FSV Mainz 05 - Schalke 04 Gelsenkirchen 0-0

16 lutego na OPEL ARENA odbyło się spotkanie 22. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FSV Mainz 05 i Schalke 04. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 27 482 widzów.

22. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-16 18:00 | Stadion: OPEL ARENA | Widzów: 27482 | Arbiter: G. Winkmann
1. FSV Mainz 05
Schalke 04 Gelsenkirchen
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FSV Mainz 05 znajduje się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół Schalke 04 wygrał 17 razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Schalke 04 próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jeffrey Bruma z jedenastki gospodarzy. Była to 33. minuta spotkania.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Brosinskiego z FSV Mainz 05, a w 58. minucie Jeana-Claira Todibo z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Jean-Clair Todibo został zmieniony przez Ozana Kabaka.

A trener FSV Mainz 05 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Karima Onisiwę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Levin Öztunali. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Jean-Philippe Mateta wszedł za Ádáma Szalaiego. Chwilę później trener ”Czeladników” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Ahmed Kutucu, a murawę opuścił Benito Raman.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole ”Czeladników” za Amine Harit wszedł Juan Miranda, a w jedenastce FSV Mainz 05 Danny Latza zmienił Pierre'a Malonga. W 86. minucie kartkę obejrzał Ahmed Kutucu z Schalke 04.

Alexander Nübel
53′ Daniel Brosinski
Jonjoe Kenny
33′ Jeffrey Bruma
Amine Harit82′
82′ Danny Latza
Omar Mascarell González
66′ Levin Mete Öztunali
Weston McKennie
73′ Ádám Szalai
Nassim Boujellab
82′ Pierre Kunde Malong
Levent Mercan
Jonathan Michael Burkardt
Guido Burgstaller
73′ Jean-Philippe Mateta
Ahmed Kutucu75′ 86′
66′ Karim Onisiwo
Rabbi Matondo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.